Wpis z mikrobloga

@parinmrokop: to zależy od uzgodnień z deweloperem, ale zwykle tak. Tylko tak jak napisał @majkel88 - czynisz nakłady na cudzą rzecz. Jak ostatecznie własności nie przeniesiecie, to nie tylko nie odzyskasz hajsu, ale jeszcze deweloper może sobie zażyczyć, żebyś na własny koszt doprowadził lokal do stanu poprzedniego. U mnie w bloku na około połowa ludzi, jeśli nie więcej, zaczynała wykończeniówkę przed aktami notarialnymi; ja aż taki yolo nie byłem.
  • Odpowiedz
@eehhh: przedwstępna notarialna tez można podpisać u notariusza i później ludzie je zrywają bo można. W przypadku dewelopera może być przecież to samo
  • Odpowiedz
@majkel88: jeżeli zapłaciłeś za towar i dostałeś klucze to deweloper nie jest w stanie bez konsekwencji zerwać umowy deweloperskiej bo ma akurat takie widzimisię. A jak będzie odmawiał przeniesienia własności to sąd go z tego wyręczy. Oczywiście to trwa, kosztuje i boli ale konsument jest tutaj na wygranej pozycji
  • Odpowiedz
@eehhh: ok, jak masz deweloperska, to ok, ja brałem poza trybem z ustawy deweloperskiej. Ale i tak - teoretycznie coś może pójść nie tak, mogą wyjść jakieś wady, problemy etc., które skutkowałyby zerwaniem umowy. Szansa mała, ale jest.
  • Odpowiedz