Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mircy i Mirabelki. Stoje przed nie lada dylematem. Co lepsze i dlaczego? #budowadomu #nieruchomosci #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Panele winylowe czy deska warstwowa?

  • Panele winylowe 48.4% (45)
  • Deska warstwowa 51.6% (48)

Oddanych głosów: 93

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: winyle. Mam od kilku lat i jestem pod wrażeniem ile one potrafią znieść w domu, gdzie są małe dzieci. Tylko nie decyduj się na klejone, bo one wymagają specyficznych warunków (równa powierzchnia, odpowiednia wilgotność wylewki, odpowiednia twardość i spoistość posadzki).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Ja u siebie robiłem deskę z Barlinka. W miarę jako tako, a cenowo przystępnie.

@inko-gnito: a to nie jest taki lepszy gumoleum na podłogę? To jak cerata w kuchni na stole.
Nie ma doświadczenia i nie chcę być opryskliwy, ale tak mi się kojarzą. Jakościowo nie ma takiego "taniego" feelingu w pomieszczeniu w którym są? Bo mi się kojarzyło, że wyglądają raczej "tanio".

@maroLem87: @Uzytkownikportaluwypokpeel cena tego jest wysoka
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mam klejony winyl od 9 mcy, zadowolony jestem ale w innej lokalizacji polozylem tanie kafle po calosci, wydaja mi sie trwalsze (obie chaty na wynajem i chce robic remont jak najrzadziej)
  • Odpowiedz
@Uzytkownikportaluwypokpeel: to chyba mówisz o tanim winylu, looknij na ceny Quickstepu i porównaj do paneli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@maroLem87: jak wyżej, winyl dobrej marki jest o wiele droższy niż większość paneli, a przy tym znacznie bardziej funkcjonalny. No chyba że wylewkę robił ci jakiś janusz i masz karpatkę zamiast podłogi xD
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: tak, dla absolwenta Akademii Chłopskiego Rozumu panel winylowy może się wydawać jak cerata na stole. Drewno, jako materiał do wykończenia wnętrza, jest przereklamowany. Ma swoje wady, które mogą bardzo przeszkadzać. Mam u siebie m. in. schody, drzwi i parapety z drewna. Dziękuję Bogu, że nie dałem się namówić na drewnianą podłogę. Wynajmowałem kiedyś mieszkanie, w którym był drewniany parkiet. Nigdy więcej drewna na podlodze.

"Panele winylowe spokojnie mogą podchodzić pod
  • Odpowiedz
@maroLem87: drewno na podłodze, to nieporozumienie. Decydują się na to tylko Januszem, którzy chcą w ten sposób powiedzieć: "patrzta, to je drewniana podłoga. Stać mnie, a co?! Toć tylko 3 lata dłużej kredyt bede spłacał, bo tyle kosztowała. Ale chocioż po ceracie nie chodza jak mój szfagier, co to winyle położył u siebie w domu, biedak jeden".
  • Odpowiedz
Sam brałem winyl QS z tych serii za 189zl/m2 to ludzie co nie siedzą w podłogach mylą to z drewnem - to tak jeżeli chodzi o wygląd/fakturę.

Wygoda świetna, wracasz z mokrym psem jesienią i nie boisz się, że śpi na panelach. Myjesz od czasu do czasu mopem i nie myślisz o żadnych innych zabiegach.

Drewno jest fajne, ale trzeba o nie dbać oraz jak masz małe dzieci/zwierzęta to może szybko stracić
  • Odpowiedz
@inko-gnito: nie mierz wszystkich swoją miarą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) niektórzy wybierają drewno bo zwyczajnie chcą mieć wyższy standard wykończenia, nie chodzić gołą stopą po linoleum jak idą w nocy do kibelka.
Żałujesz swojego wyboru, że tak mocno walczysz o dobre imię winyli? Użytkowo podłoga winylowa jest lepszym wyborem bo łatwiej utrzymać w czystości i nie trzeba jakoś dbać. Ale aspekt dotyku, jakości, wyglądu jest na korzyść
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: będziesz tam miał ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak, to zwróć uwagę na to:
- deska warstwowa opór cieplny: 0,1 m2 K/W;
- panel winylowy z podkładem opór cieplny: 0,03–0,06 m2 K/W
  • Odpowiedz