Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Staram się z moją o dziecko od 2 tygodni. Problem w tym, że widzę że jest trochę zmęczona pracą i nie zawsze chce jej się starać. Rozmawialiśmy o tym i dla niej optymalnie jest tak co 3, maksymalnie 4 dni. Zależnie od samopoczucia. U mnie znowu 2 ewentualnie 3 by było fajnie, ale doszliśmy do jej kompromisu. Jak mogę o nią bardziej zadbać, żeby jej pomóc, rozluźnić? Staram się ją masować codziennie, pomagam we wszystkim, jak przyjdzie mieszkanie zawsze jest wyczyszczone, wszystkie naczynia pomyte. Odżywia się zdrowo. Staram się nawet zapewniać, że seks jest romantyczny, jakaś muzyka, klimat, świeczki. A i tak czuje że jest jakoś taka niezadowolona. Co można jeszcze zrobić?

Jeszcze chciałbym zapytać czy seks 3-4 dni przy regularnych okresach jest w porządku w celu starania się o dziecko? Dodam że nie mamy jakiejś specjalnej presji, będzie to ok, bardzo się ucieszymy, ale mozemy i poczekać rok zanim podejmiemy w razie czego "leczenie".

#dzieci #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wiecie co to cykl miesiączkowy? Nie musicie się bzykać jak norki codziennie, tylko wtedy kiedy szansa na zapłodnienie jest realna, to taka podstawa podstaw, jeśli ktoś tego nie wie to nie wiem czy w ogóle powinien myśleć o dziecku XD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wystarczy intensywniej w płodne, w inne jakkolwiek, bo ona przez cały miesiąc zajść nie może xD

I skoro staracie się od 2 tygodni i już macie dość, to zejście z presji jaką sobie robicie, a optymalizacja kalendarzykiem (to metoda wspierająca)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim trzeba określić kiedy są dni płodne i wtedy próbować, bo na początku czy końcu cyklu to jest bez sensu w kontekście zapłodnienia. Poza tym leczenie niepłodności robi się po dwóch latach a nie roku, bo wpierw trzeba się doedukowac o to kiedy są dni płodne i jak je rozpoznawać. Przed próbami ogólnie warto by było się zbadać czy jesteście zdrowi, czy plemniki są odpowiednio ruchome a kobieta nie ma jakiś
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ruchajcie się dla przyjemności a nie z poczucia "obowiązku". Nawet takie coś może wpłynąć na zajście w ciążę. Jest dużo przypadków gdzie para skończyła z presją na potomstwo i kochali się tylko dla przyjemności. I nagle cyk - ciąża

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na początek to weźcie książkę do biologii i poczytajcie o cyklu. Dowiedzcie się jak wyznaczyć owulację i wtedy zwyczajnie celujcie w ten czas. Trochę mnie przeraża brak elementarnej wiedzy, nadróbcie to zanim ona zajdzie w tę ciążę.

Swoją drogą jak jest "jakaś taka niezadowolona", to może najpierw popracujcie nad tym, a nie nad dzieckiem.
  • Odpowiedz
@taxi_driver92: pamiętam że nam mówili na zajęciach że zalecenia są takie że stosunki co 2, góra 3 dni niezależnie od cyklu, bo cykle bywają różne, statystycznie tak jak napisałam jest najlepiej. Aczkolwiek jak kobieta ma regularny cykl to bym bardziej celowała w dni płodne bo taki seks "z obowiązku" to męcząca rzecz i jak się nie ma kosmicznego libido to dobrze mieć trochę odpoczynku w miesiącu
  • Odpowiedz
@Sinsenn: nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. Jak ktoś mi się podoba to nawet jak jestem wykończony i nie mam ochoty to dam sobie usiąść na twarzy, ogarnę to ręką albo dam się podujeżdżać.

Poza tym nie muszę, chce, chce zrobić coś pożytecznego i dac orgazm drugiej osobie, kiedy tego potrzebuje i dostaje to samo w zamian. Chęci
  • Odpowiedz