Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi doradzi w sprawie zakupu ekspresu do kawy? Kompletnie się na tym nie znam. Z wymagań to chciałbym, żeby robił normalna dużą kawę, bo ekspresy kojarzą mi się z takimi małymi filiżaneczkami a chłop, takiej nie chce, tylko musi mieć dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc co na dobry początek? Rozważam zarówno nowe ekspresy jak i używane, czy tam odnawiane. Budżet powiedźmy do 1000-1200 no ale widze, że są i tańsze, więc chętniej...

#ekspresdokawy #kawa #barista #cokupic #agd
runnerrunner - Czy ktoś mi doradzi w sprawie zakupu ekspresu do kawy? Kompletnie się ...

źródło: Screenshot(3)

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@runnerrunner no ekspres przelewowy ale z młynkiem itp. lejesz wodę dzbankiem, klikasz guzik i za 3-5 minut masz w #!$%@? kawy.
Te które są na obrazkach (poza lewym dolnym rogiem) to automaty do espresso. Mogą robić duża kawę, tj. americano. Espresso zalane wodą.
Ewentualnie kawę że 250ml na jednej małej porcji (7-8g) która jest ledwie wystarczająca żeby zrobić espresso. Wyjdzie wodnista.

Ale to już zależy co lubisz.

Automat to powinieneś kupić jak
  • Odpowiedz
@runnerrunner: Kup sobie areopress za 100 albo jakiś lepszy przelew ew French Press. I do tego jakiś młynek.

To nie są maszyny do długiej kawy. W tej cenie będziesz mieć dobry zestaw do przelewu a kupując maszynę do espresso za te pieniądze będziesz się frustrować.
  • Odpowiedz
@runnerrunner: patrz zeby dalo sie robic naraz dwie kawy skoro chcesz duzy kubek. Bo z jednej porcji tez moze Ci zrobic duzy kubek ale po prostu bedzie wiecej wody
  • Odpowiedz
@runnerrunner: podnieś budżet na 1500 i możesz wpaść do nas po pełen automat i nie słuchaj bzdur o jakiś przelewach i innych gównach , nie zgadzaj się na jakiekolwiek kolby itp , automat pełen to jest wygoda, nawet jak po 3-5 latach spadnie
  • Odpowiedz