Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Android
  • 45
@Fiutyn dla kogoś innego życie jak szczur to praca od 8 do 16 w fabryce smrodu, z ludźmi których nie lubisz, szefem, który stoi nad głową i brakiem perspektyw na rozwój.

Dla mnie ta praca to przyjemność, a to że komuś się nie podoba w pełni rozumiem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 18
@Fiutyn zarabiałem więcej, ale zrezygnowałem po drugim wyjeździe. Musicie zrozumieć, że tu na 300 i więcej dniówki trzeba zarobić, a nie zarobisz stojąc na parkingu. Jak opisałem w poście, większe zarobki na busie wiążą się z pracą jak dziki osioł.

Chcąc zarabiać wiecej trzeba robić uprawnienia na duże auta.

Ja wybrałem niższe zarobki, ale za to ludzkie godziny pracy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@plica_polonica zależy ile zajmie miejsca, i ile jest kilometrów. Obstawiam że coś w okolicach 500€ było by to wykonalne.

Ciężko powiedzieć, nigdy nie zajmowałem się tak małymi ładunkami.
  • Odpowiedz
Śmiesznie małe pieniądze z tego wychodzą. Teraz na byle jakim magazynie zarobisz w okolicach 4k, jak za mało to dorabiasz sobie na jakimś bolcu czy dostawcy pizzy i masz takie same, a może nawet większe pieniądze i jesteś codziennie w domu.


@Kiciket: Jak ktoś i tak nie ma co robić w domu to co za różnica. Przecież do takiej roboty nie idą ludzie, którzy mają rodzinę itd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Kremufka2137 miło mi, dzięki za pozytywny feedback!

@sierramikebravo #!$%@?ą naćpani aż iskry idą.

Tacho wchodzi w połowie 2026.

Ile z tej historii jest prawda, możemy sami się domyślać, ale w transporcie nic mnie nie zdziwi - poznałem typa, który cały czas robił kółka środkowe Niemcy, południowy brzeg Francji, dzień w dzień, szef według niego sam go zaopatrywał w fetę.

Patologia, nic więcej, temu mamy taką opinię, a nie inną i wielu cieszy
  • Odpowiedz
@cichooo:

zależy ile zajmie miejsca, i ile jest kilometrów. Obstawiam że coś w okolicach 500€ było by to wykonalne.


Ciężko powiedzieć, nigdy nie zajmowałem się tak małymi ładunkami.

Dziękuję za odpowiedź, trzymaj się tam chłopie.

PS. A nie wiesz jak kierowcy autobusów czasem zarabiają na takich wyjazdach?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@plica_polonica podobno 5-6k, teściowa teraz robi prawko na autobusy, ma zamiar śmigać w komunikacji miejskiej i zarobki są zbliżone.

Ale proszę nie brać moich słów za pewnik, w życiu nie gadalem z kierowcą autokaru
  • Odpowiedz
@cichooo: Widziałem nieraz kierowców i słyszałem różne opowieści tych co przewożą ludzi. Raz kumpel proponował nawet gościowi, że go zmieni na chwilę bo typ już zasypiał za kółkiem. Albo innym razem miała być przerwa 15 min gdzieś, a pojechali po 45 min bo gościa się dobudzić nie dało. Jeżdżą non stop na deficycie snu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Mekeos sam wracałem ze Szwecji busem, którego kierowca ewidentnie walił szczury w kiblu na przerwach.

W życiu bym nie chciał wozić ludzi, gdzie zarobki są porównywalne, mimo, że w domu jesteś częściej. Palety nie proszą o postój na siku i nie robią awantury jak się najebią.
  • Odpowiedz
@cichooo pracowałem rok i 7 miesięcy na busie i ogólnie nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praca na max pół roku aby zobaczyć ten „rozwinięty” zachód. Poza brakiem plusów masz sporo minusów takich jak utrata kontaktów, przybranie na wadze plus #!$%@? w nienormowanych godzinach pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Misza_z_Polszy opinia jest jak dupa, każdy ma swoją ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla młodego chłopaka zajebista przygoda i start w transporcie, dla kogoś, kto przywykł do wygody, telewizora i tak dalej może to być katorga.

Pozdrawiam kolegę
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@PoIand nie i raczej nigdy bym się tego nie podjął, tu wiele rzeczy może się zmienić w ciągu dnia i czasem trzeba gdzieś zjechać, nigdy też nie słyszałem żeby ktoś tak robił, chyba że na swojej działalności to może i tak.

Autostopowiczów czasem się zgarnia, ale też trzeba uważać, wiadomo
  • Odpowiedz