Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie dziwi czemu filmy typu „wyszedłem z alkoholizmu” albo „nie cpam już 6 lat” zbierają takie duże zainteresowanie. Jakby gość sam zaczął pić i przestaje i nagle wielce silny człowiek wow bo nie piję. A ci którzy w ogóle nie pili cale życie to już nie są tymi silnymi? …. #alkoholizm #alkohol #przemysleniazdupy
  • 8
  • Odpowiedz
A ci którzy w ogóle nie pili cale życie to już nie są tymi silnymi?


@trike: dokładnie tak, ponieważ nałogi polegają na tym że problemem jest wyjść z czegoś co robisz namiętnie od lat, a nie że nigdy tego nie zrobiłeś
  • Odpowiedz
@trike: są silnymi i stąpają twardo, niestety ich historia jest zbyt nudna, by porywała ludzi, którzy z tymi słabościami walczą

syty głodnego nie zrozumie
  • Odpowiedz
@trike: ja uwielbiam takie historie, że ktoś był w dupie i z niej wyszedł. To daje nadzieję, że jesteśmy w stanie swój los odkręcić, nawet jeśli sami wcześniej wpieprzyliśmy się w kanał.

Warto wspomnieć, że o tym mówi biblijna przypowieść o synu marnotrawnym.
  • Odpowiedz
@trike: Bo to dla nich największy sukces w życiu, a oglądają to najpewniej ludzie, którzy 1) zauważyli w swoim życiu, że też już tego sukcesu potrzebują 2) mają kogoś takiego w swoich najbliższych i szukają sposobów, aby pomóc.
  • Odpowiedz