Wpis z mikrobloga

gdzie w urzędzie miasta masz na stałe tęczowe symbole?


@Caleb88: to akurat nie jest według mnie istotne w tej sprawie. Niestety nie jeżdżę po urzędach i nie sprawdzam, co kto ma na biurku xD

Wewnętrzne wytyczne mają przeciwdziałać dyskryminacji dotyczącej wieku, płci, pochodzenia narodowego, wyznania, światopoglądu (...)


W takim razie dlaczego tylko zakazują symboli religijnych, a nie symboli ideologicznych? Przecież ma być neutralnie.
  • Odpowiedz
@robert5502: Kurde sam nie wiem, z czego tu się cieszyć. Te gratulacje dla Trzaskowskiego przypominają cieszenie się pisowcow jak jakiś poseł niszczy, albo likwiduje flagę LGBT. Urzędnik sobie siedzi 8h przy tym biurku i jeżeli krzyż czy jakikolwiek inny symbol jego poglądów wspiera go w ciagu dnia to niech sobie tam będzie. Chyba, ze urzędnik nakazuje ci ten krzyż całować, albo oddawać jakiś inny pokłon - wtedy to juz inna sprawa.
  • Odpowiedz
  • 0
jeżeli krzyż czy jakikolwiek inny symbol jego poglądów wspiera go w ciagu dnia to niech sobie tam będzie.


@semen_korczaszko: To niech powiesi sobie krzyż na szyi, a nie ścianie urzędu, który nie jest od reprezentowania jakichkolwiek poglądów religijnych. I urzędnika ma wspierać dobra znajomość prawa i przepisów administracji a nie jakieś fantasmagoryczne byty
  • Odpowiedz
@robert5502: Okej, o ile ze ścianą to spoko bo faktycznie to jest część publicznego budynku, tak zabranianie stawiania na biurku, przy którym urzędnik siedzi, to brzmi dla mnie strasznie słabo.

Nie mowie, ze krzyż ma pomagać w wypełnianiu swoich obowiązków. Mowie o chwili przerwy gdzie można na te "fantasmagoryczne byty" spojrzeć i się uśmiechnąć. Cos jak zdjęcie kota, albo zdjęcie rodziny - dla katolika to równie dobrze może być krzyż.
  • Odpowiedz
no i to są poważne sprawy, nie jakieś tam inflacje, ceny mieszkań, ceny prąd, kryzys migracyjny, cpk, elektrownie atomowe, rozbrojona polska armia, czy niska dzietność!


@BackInBlack: no to teraz urzędnicy będą mogli się tym zając zmiast budować sobie ołtarze w miejscu pracy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
Cos jak zdjęcie kota, albo zdjęcie rodziny - dla katolika to równie dobrze może być krzyż.


@semen_korczaszko: Tylko za zdjęciem kota czy rodziny nie idą żadne określone poglądy i światopogląd. Za krzyżem już tak
  • Odpowiedz
@robert5502: No I tak sobie myślę, ze jeżeli taki urzędnik probuje ci narzucić swój światopogląd za pomocą jakiegokolwiek symbolu to należy personalnie tego urzędnika ukarać. Jeżeli ten symbol sobie stoi tylko dla dobrego samopoczucia pracownika to niech sobie będzie.

Na dobra sprawę to ktoś bardzo glupi mógłby się dowalić do zdjęcia z rodzina jako promowanie posiadania dzieci/nie posiadania dzieci/małżeństw jednopłciowych/małżeństw dwupłciowych/małżeństw międzyrasowych (możesz sobie wybrać).
  • Odpowiedz
  • 1
Jeżeli ten symbol sobie stoi tylko dla dobrego samopoczucia pracownika to niech sobie będzie.


@semen_korczaszko: Nie. Nie powinno być symboli religijnych w państwowych placówkach. I mam nadzieję, że zakaz czepiania drewna jest dopiero początkiem zmian. W następnej kolejności należy pożegnać kapelanów z urzędów skarbowych, ZUSu itd których poutykano niemalże wszędzie (chyba oprócz szaletów) oczywiście nie za darmo. Powtarzajac: Państwo ma być świeckie i neutralne poglądowo. Natomiast religia niech wraca w sferę
  • Odpowiedz