Wpis z mikrobloga

W końcu wszystkie formalności dopięte i przesiadam się na nowe auto, c-elysee z 2014r 🥰
Dla mnie to jakbym z salonu wyjechał, całe życie jeździłem 20 letnimi gratami, które nawet w dniu produkcji uchodziły za gruzy. 10 letnia fura, która wygląda jak normalne, współczesne auto to jest dla mnie szok xD
Mam nadzieję, że posłuży z 5 lat.

#chwalesie #taxi #motoryzacja #szczecin
krucjan - W końcu wszystkie formalności dopięte i przesiadam się na nowe auto, c-elys...

źródło: temp_file9112710770260694639

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz no nie wiem, może dla ciebie śmieszne, dla mnie nie są to śmieszne kwoty. Ten tysiąc to mi miesięcznie zostaje po wszystkich kosztach pracy i życia. Po co mi ten leasing? Żebym wpis sobie zrobił, że się jaram, że mam auto z salonu? Bo więcej korzyści z tego nie będę miał.


@krucjan: sam wczesniej napisales:

W potrzebie auto ładowałem grubo ponad 1k miesięcznie, co nie zrobiłem to i tak nie
  • Odpowiedz
@DavenJayX: nowy pasek niewiele zmienił, zacieranie dalej postępuje, a przyśpiesza znacząco rzadka wymiana oleju. Nowy silnik 45k plus robota. Używane wszystkie przytarte . Mina. Już widzę te częste zmiany paska u dusigroszy, co kupują takie auta.
  • Odpowiedz
@Emble: Jak coś to w tej wersji 75 KM przekornie skrzynia jest jeszcze krótsza niż ta w 60 KM, więc w pewnym sensie o ile nie lata się 140, tylko bliżej 120, to ta 60-konna lepiej na trasy niż 75-konna, a 75-konna lepsza do miasta. No ale 60-konna też daje radę. Dużym plusem do miast tych silników jest też to, że olej szybko nagrzewa się do temperatury roboczej - przy takiej
  • Odpowiedz
najbardziej to naped, potem skrzynie 8hp, silnik R6, wielowahaczowe zawieszenie, wygłuszenie potem navi z android auto, el fotele z pamięcią.


@programista15cm: lodówkę, jazdę autonomiczną, możliwość sterowania joystickiem z domu, działo fuzyjne na dachu i panienkę w zestawie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@barber-barberski nie wiem, normalne mi się zdaje ale jak większe to tylko lepiej. W środku jest przestronny.

@hadrian3 no trzeba, ale co to za problem? 🤣

@DavenJayX no nie wiem, nie ma to dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia, ile może mieć, z 80? Co mi to zmienia czy będzie miał 10 w tą czy w tamtą, nie kupiłbym? xD Wsiadam, wygodnie mi się jedzie, to wszystko co się liczy, te cyferki nie
  • Odpowiedz
dlatego już go nie mam. A auto w leasingu też trzeba serwisować i naprawiać. To jest pewnego rodzaju loteria, nie policzysz co jest bardziej opłacalne, bo nie przewidzisz kosztów używanego auta a nowego w leasingu. Nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy co ci się zepsuje. Także w pewien sposób zakładasz się sam ze sobą "jeśli auto używane nie będzie mi się psuło to oszczędzę na leasingu". O ile leasingowe też by się
  • Odpowiedz
1.2 na łańcuchu ma.

Czymś to popierasz czy po prostu nasłuchałeś si?. PureTechy miały problemy jak weszła wersja z paskiem klinowym w oleju.


@DavenJayX: wiesz o czym w ogóle piszesz? Paski klinowe służyły do napędu alternatora, od wielu lat używa się pasków wielorowkowych. W oleju jest natomiast pasek rozrządu. Wersje puretech 1.2, które mają łańcuch rozrządu weszły od połowy 2022 dla aut hybrydowych. Ja mam auto z 2023 z tym silnikiem
  • Odpowiedz
@krucjan >
Gwarantuje ci, że z tym 1,2 silnikiem szybciej i sprawniej przejadę z jednego końca miasta na drugi jak 3/4 królów prostej w 200 konnych 2 litrowych potworach. A i na autostradzie częściej wyprzedzam jak jestem wyprzedzany, więc nie wiem co tu ma nie jechać.

@krucjan: nie rozumiem logiki I w ogóle sensu tego co tu napisałeś xd Jak niby to, że masz silnik 1.2 sprawia że "sprawniej" przejedziesz z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KarmelowyJeremiasz ale ja mam komfort psychiczny teraz, który bym stracił mając leasing. To nie jest prosta matematyka, tylko wróżenie, a stosując prosta matematyke wychodzi mi, że lepiej mieć auto używane.

Na paliwie nie zaoszczędzę dzięki leasingowi, przecież auto używane z tym samym silnikiem będzie paliło tyle samo co auto w leasingu. Chevroleta mialem w gazie. Tutaj rozważam założyć, ale na gazie też się jakiś kokosów mega nie robi, ludzie sobie liczą ile
  • Odpowiedz