Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki, w ubiegłym miesiącu miałem okazję jeździć trochę Tesla Cybertruck po Kalifornii.

Głównie w okolicach Oakland - San Francisco - San Jose.

Samochód nie jest idealny, ale frajda z jazdy jest spora. Fajne jest też to, że można poznać wiele osób jeżdżąc takim samochodem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli macie pytania, chętnie odpowiem.

#ama #tesla #cybertruck
volumenis - Cześć Mirki i Mirabelki, w ubiegłym miesiącu miałem okazję jeździć trochę...

źródło: IMG_0844 Large

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
  • 1
@grzesiu_id: jakość wykończenia średnia i jest bardzo "prosto/minimalistycznie", choć czuć taki futurystyczny klimat. Zasięg to będzie z 500 km, ale czytałem gdzieś, że bateria ma tylko 50% wypełnienia na danej przestrzeni, tj. że teoretycznie w przyszłości zasięg może być znacznie większy, ale po prostu ucieli koszty/obniżyli cenę w tej pierwszej edycji
  • Odpowiedz
  • 1
@nick230: Najdalej dojechałem do Monterey i droga super, ale faktycznie podobno dalej, jeśli e.g. jedziesz do LA to może być już nudno. Jeśli dobrze pamiętam, to droga wzdłuż oceanu (jedynka) jest w pewnych miejscach zamknięta ze względu na obsunięcia gruntu
  • Odpowiedz
  • 1
@snickers111a: z bliska faktycznie słabo to może wyglądać, spasowanie krzywe, ale myślę, że to w części zamierzone, taki surowy design. Auto prowadziło mi się mega dobrze, przyspieszenia mega, jak na wielkość/wagę - tylko trzeba było się przyzwyczaić do gabarytów (nieustannie bałem się że zahaczę prawą stronę( ͡~ ͜ʖ ͡°)) i nie mieściło się w garażu
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: tak, jestem ciekaw jak dalej się to potoczy i jak bardzo lub jak szybko są w stanie to skalować dalej. A jechałeś może Waymo? bo zaskoczyło mnie jak bardzo naturalnie to jeździ, FSD super się sprawdza na autostradzie, ale w mieście takie bardziej mechaniczne jest prowadzenie
  • Odpowiedz
@volumenis: Nie jechałem Waymo ale widziałem takie jazdy. Robiłem tez symulator do aut autonomicznych i jazdę NPC po HD mapach, auta jeżdzą jak po szynach w tej technologii. Zawsze mozna tez dodać pare stacji RTK jak w mojej kosiarce więc auto wie z dokładnością do centymetrów gdzie jest na wirualnej mapie i tylko reaguje na dynamiczne obiekty. A jak zupełnie sie pogubi i stanie to operator może zajrzeć zdalnie i
zibizz1 - @volumenis: Nie jechałem Waymo ale widziałem takie jazdy. Robiłem tez symul...

źródło: hd map3

Pobierz
  • Odpowiedz
@volumenis: fajne auto i fajne foto. Też bym pojeździł. :D
A hejty to pewnie od przegrywòw, którym biedronkowy pasztet na krojonym chlebie baltonowskim nie smakuje, ale muszą jeść, bo nie mają pomysłu na życie xD
  • Odpowiedz
@volumenis: ogólnie to Ty tak sobie zwiedzasz Stany czy tam pracujesz? Kiedyś myślałem, że fajnie by było tam mieszkać, ale niedawno trafiłem na kanał Tylera Oliviery, czy jak mu tam, i nie jestem już tak przekonany
  • Odpowiedz