Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej wkurfia w tym kraju.

Mam wujka, który jest kompletnym bucem z napompowanym ego, nie do wytrzymania, słoma z butów wystaje i siedzi na żyle złota, bo nakupił dziesiątki lat temu ziemi za grosze i teraz ją podzielił i wyprzedaje, bo napompowała się do monstrualnych wartości. Typ nic sobą nie reprezentuje, całe życie popijał browce, a ta sytuacja napompowała jego ego jeszcze bardziej. Jedyna jego wiedza o inwestowaniu to chłopski rozum. Myśli, że ma łeb do interesu, a jest dzieckiem hossy we mgle. Kupił, zrobił: hehe i tyle.

No, a i tak będzie mieć lepiej niż np ktoś kto latami się edukował i podejmował racjonalne decyzje w oparciu o jakieś dane i umiejętności, wykonuje jakąś wyspecjalizowaną pracę.

I takich sytuacji jest pełno w tym kraju. Co ci ludzie zrobili i sobą reprezentowali? Wykształcenie, analizy, lata pracy, jakichś złożonych projektów vs kupił nieruchy, zrobił: hehe i teraz leży na forsie.

#nieruchomosci #inwestowanie #gielda #koalicjadeweloperska #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #patodeweloperka
  • 27
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista Życie nie wynagradza ludzi sprawiedliwie i pogódź się z tym.
Znam kompetnych gamoni, by nie powiedzieć debili, którzy mają hajsu jak lodu, bo tu spadeczek, tu kolega/stary załatwił posadkę, albo w ogóle nie rozkminiają życia i zagrożeń i robią rzeczy, które Tobie wydają się za trudne czy ryzykowne i jakoś działaja im te januszexy, o dziwo. Znam też mega inteligentnych ludzi, którzy wiecznie robią za okolice minimalnej, bo wpadli gdzieś
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej #!$%@? w tym kraju zawiść i zaglądanie do portfela innych, zajmij się sobą i daj


@spinor: @zaq22 akurat w całej Europie tak jest, że pensje są niskie, a nieruchomości drogie i jest to #!$%@?. W USA jest dokładnie na odwrót, praca determinuje twoje życie w największym stopniu, a dziedziczenie, czy szczęście ma mniejszą wagę, i jest to sytuacja dużo zdrowsza dla gospodarki, jak i bardziej sprawiedliwa
  • Odpowiedz