Wpis z mikrobloga

Mirki, jak podejść do tematu łączenia płytek z podłogą winylową?

Oprócz płytek w łazience (5,5 m2), w reszcie mieszkania planuję podłogę winylową. Problem w tym, że płytki są dużo grubsze niż winyl. Deweloper jeszcze nie zakończył wszystkich prac i mam opcję, żeby od razu zrobił w łazience niższą wylewkę. I mam zagwozdkę.

Winyl: jakieś 5-6 mm na gotowo, najwięcej modeli w tym przedziale. Nie mam póki co wybrane.
Płytki wielkoformatowe: 12-18 mm na gotowo(??) - nie mam póki co wybrane. Planuję jeszcze dorzucić matę grzewczą pod płytki.

OPCJA 1
Zostawiam jak jest w standardzie, wszędzie taka sama wylewka.
Minusy: na pewno trzeba będzie później skuwać/szlifować wylewkę w łazience, żeby dopasować się z wysokością. Koszt szlifowania.

OPCJA 2
Proszę dewelopera o zrobienie cieńszej wylewki w łazience, np. 1 cm niżej niż w reszcie mieszkania.
Minusy: co jeśli ten 1 cm to za dużo odjęte? Czy kładąc płytki można klejem sporo nadrobić? Może się też okazać w drugą stronę, że 1 cm to za mała różnica i i tak trzeba będzie szlifować.

OPCJA 3
Proszę dewelopera o NIE robienie wylewki w łazience w ogóle. Mając później wybrany konkretny model winylu + płytek + mata grzewcza, mogę zlecić wykonawcy zrobienie wylewki na konkretną wysokość.
Minusy: dodatkowy koszt wylewki. Dodatkowy czas, pewnie nawet kilka tygodni zanim dobrze wyschnie.

Co myślicie? W którą opcję najsensowniej pójść? :D

#remontujzwykopem #budujzwykopem #podloga #remont

Która opcja?

  • OPCJA 1 - zostawiam jak jest(szlifowanie czeka...) 4.2% (1)
  • OPCJA 2 - deweloper robi niższą wylewkę w łazience 66.7% (16)
  • OPCJA 3 - deweloper nie robi wylewki w łazience 29.2% (7)

Oddanych głosów: 24

  • 11
  • Odpowiedz
Zrób niższą wylewkę w łazience, o centymetr albo i półtora. Położyć płytki na grubszej warstwie kleju, czy nawet podlać samopoziom to nie jest żaden problem. Szlifowanie zaś - a i owszem, spory.
  • Odpowiedz
@eDameXxX: szlifowanie to najgłupszy pomysł jaki może być. Jak chcesz mate to niech ci obniży posadzkę gdzieś o 4-5 cm zależnie od tego ile wymaga konkretna mata i zalejesz to samopoziomem. A jak bez maty to niech obniży ci posadzkę w łazience o 1,5 cm. samopoziom odpada jak będziesz miał odpływ liniowy. Nie baw się w jakieś cienkowarstwowe szpachle wyrównawcze.
  • Odpowiedz
@eDameXxX: robisz niższą wylewkę skoro jest taka opcja. W razie co można nadrobić klejem, soprono1 jest nawet do 2cm, a najprościej to nadlejesz sobie samopoziomem jak będzie za nisko. Nadlanie podłogi w łazience to naprawdę śmieszna robota. Szlifowanie nadwyżki to już dużo gorsza oocja.
  • Odpowiedz
@eDameXxX poszukaj dokładnie.

Mam panele Arbiton Amaron z rdzeniem mineralnym (5mm) do tego podkład 1,5mm, czyli 6,5mm.

W łazience mam płytki z Cerrad o grubości 6mm.

Różnica mi wyszła minimalna, mam zwykłą listwę na łączeniu płytek i winyli.
  • Odpowiedz
  • 0
Różnica mi wyszła minimalna, mam zwykłą listwę na łączeniu płytek i winyli.


@Lonate: dzięki. A dałoby radę wrzucić fotkę jak to łączenie wyszło?
  • Odpowiedz