Wpis z mikrobloga

Mirki, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na pewną aplikację webową - pytanie mam do was czy zetknęliście się już z czymś takim, bo ja czegoś podobnego szukałem, ale nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o taką stronkę, gdzie można łatwo i szybko uzyskać od kogoś pomoc, czy też opinię doświadczonej osoby w danym temacie. Coś w stylu StackOverflow dla programistów, tyle że bardziej w czasie rzeczywistym i nie tylko dla tematów okołokomputerowych.
Załóżmy że potrzebuję pomocy z jakimś tematem, dla przykładu niech będzie to zadanie domowe z matematyki. Chcę to zrobić szybko, potrzebuję tego na już. Nie chcę zatem pisać osobnych tematów na forach internetowych czy grupkach fejsbukowych. Wchodzę do takiej aplikacji, klikam że potrzebuję pomocy, wybieram kategorię, daję krótki opis problemu, publikuję. W tym momencie w poczekalni u wszystkich osób chcących pomagać, wyświetla się opcja z moim zadaniem. Osoba chcąca pomóc, zainteresowana tym zadankiem, klika w tym momencie na moje ogłoszenie i oboje trafiamy do prywatnego pokoju gdzie jest dostępny czat tekstowy, opcjonalny głosowy, są dostępne też narzędzia pokroju rysowanie, udostępnianie plików czy ekranu, co tam się może przydać. Po rozwiązaniu zadania obydwie osoby oceniają siebie nawzajem (czy dobrze się pracowało, czy szybko poszło, czy osoba miła itd). Za to przydzielane są też jakieś punkty rankingowe (bo to dobry motywator do przyszłych chęci pomagania), potem swój wynik można porównać z innymi użytkownikami. Sam bardzo chętnie bym innym w pewnych tematach popomagał, bo lubię to od czasu do czasu tak bezinteresownie porobić. Może też to być dobry sposób na utrwalenie swojej wiedzy, korzyści widzę sporo.

Czy ktoś z was słyszał gdziekolwiek o czymś podobnym? Jeśli okaże się, że czegoś takiego nikt nie zrobił (co aż by mnie zdziwiło), to ja bez zbędnego przedłużania zacznę budować swój prototyp. Za dużo korzyści w tym widzę i po prostu potencjalnej zabawy. A pomysł taki od dawna mi po głowie chodzi. Z góry dzięki :)

#internet #aplikacje #szkola #edukacja #programowanie #nauka #stronywww #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
@szymski1: Średni ten pomysł, więc go nie ma i nie będzie ze zdefiniowanymi założeniami o których mówisz. Jak już to appka, która pozwala uploadować nagranie i bazując na głosie oraz obrazie np. z tablicy jest w stanie zinterpretować przekazane założenia za pomocą wyuczonego modelu ml, a następnie kolejnymi instrukcjami w video dostrajać.

Idzie to zrobić, ale korzystając zarazem z gotowych serwisów aws’owych i api gpt-4, którego i tak trzeba byłoby douczać
  • Odpowiedz
@szymski1: Tak na logikę to chatgpt załatwia problem który chcesz rozwiązać swoją stroną

I kwestia - czy chcesz tworzyć stronę w której będzie 9999 postów jak zrobić jakąś pierdołę, czy 1 zaakceptowany i doszlifowany post jak zrobić tą pierdołę - to wtedy masz np. taką śmieszną stronę wikihow - jak zrobić optymalnego omleta
https://www.wikihow.com/Make-Oatmeal

Generyczne rozbudowane pytanie - to masz quorę - szczegółowe pytanie jaka jest różnica między czymś
https://www.quora.com/Is-there-a-graphical-difference-when-gaming-in-1080p-when-using-a-1440p-monitor-vs-a-1080p-monitor

Chcesz
  • Odpowiedz