Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, szukam hobby albo czegoś czym można się zainteresować. Ale nie chcę kolejnego pustego hobby jak zbieranie czegoś czy układanie klocków. Szukam czegoś w czym można się doskonalić, co będzie miało jakiś cel, gdzie można być lepszym i można do czegoś dążyć. Ale nie informatyka xD. Sporty motorowe też nie bo nie mam warunków. Wcześniej grałem w tenisa i to było super bo z każdą grą robiłem jakiś postęp. Niestety to już odpada ze względu na kontuzję. Myślę o golfie ale nie wiem, waham się. O ile z początku byłoby nawet spoko bo można ćwiczyć samemu to potem nie wiem jak znaleźć kogoś do gry, to jest wszak w #!$%@? drogie. No i nie wiem czy to nie jest za trudne. Ale to niekoniecznie musi być sport. Może ktoś ma jakiś inny pomysł, może robisz coś ciekawego? Jeszcze fajna jest obróbka drewna, jakieś meble robić ale to w sumie nie jest za bardzo do rozwijania no i trochę się boję piły.
Aha, zdobywanie dziewcząt już mnie nie bawi, wręcz przeciwnie chcę się odciąć od tego szajsu xD. Chcę znaleźć coś co da mi radość z życia w pojedynkę. Doradzicie?

P.S. tak przy okazji, znacie jakąś fajną planszówkę dla jednej osoby?

#pytanie #jakzyc #filozofia #zycieismiercwszystkie #introwertycy #gry #pomyslnabiznes #lifehack #lifeisstrange #hobby #sport
  • 103
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: jak Trollsky, czy jak on tam na YT, wycinasz z pilnika kształt, dobierasz do tego rączkę(drewienko, skóra, metal, kość), składasz, picujesz, bardzo uspokaja i jest łatwiejsze niż się wydaje, plus narzędzia/skille przechodzą do powiedzmy wisiorków/biżuterii/ozdób/innych rzeczy.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: może jakaś gra na instrumencie muzycznym? Z ciekawych hobby wśród osób, które znam to:
1. Koleś robi doniczki w kształcie czaszek, diabłów, rąk, pnączy itd., czyli takie garncarstwo artystyczne.
2. Koleżanka projektuje i szyje ubrania, głównie w formie recyklingu (oddajemy jej stare, podarte rzeczy często i ona sobie z nich wykrawa potrzebne elementy i jest w tym naprawdę dobra).
3. Mam trochę znajomych robiących meble z drewna i czasem dodatku
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace a jeśli chodzi o cenę to powiem tak - tyle radości co mi to sprawiło to uważam że jest to dobrze wydana kasa - kupiłem go w 2018 i minimum dwa razy w miesiącu cisnę gdzieś po górkach, nawet zimą. a przy okazji poznałem fajną ekipę #!$%@?ów od #rc i teraz na przykład na spot w okolicy ja wbijam z Defenderem, drugi ziomek ma taki bardziej wyścigowy model (nie pamiętam nazwy,
TypowyNalesnik - @AltCtrlSpace a jeśli chodzi o cenę to powiem tak - tyle radości co ...
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace perkusja. Jak nie masz warunków na akustyczną, to elektroniczna. Próg wejścia jest do przyjęcia. Potem można szaleć ze sprzętem wedle swojego uznania. Nie trzeba słuchu muzycznego. Kolejny plus to że na początku rozwijasz się wprost proporcjonalnie do czasu który na nią poświęcasz. Na momencie grasz proste piosenki np. Podpinając moduł do słuchawek lecisz sobie prywatny występ. No i cardio też dobre, mózg też się ucieszy że go cwiczysz. Pozdro
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: ze swoich rzeczy:
- Kawa speciality
- Druk 3D w tym projektowanie. Daje bardzo dużo innych też możliwości do innych hobby.
- Elektronika. Arduino itd
- Drony FPV, ściągnie się
- Samochody RC Trial
- Komiksy. Wbrew pozorom to nie tylko DC czy Marvel
- Rower (gravel)
- Simracing
- Programowanie (chociaż hobbistycznie mam dosyć bo robię to zawodowo)
- Modelarstwo i majsterkowanie ogólnie. Tutaj fajnie się komponuje druk 3D.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: jestem na podobnym etapie - też szukam czegoś co sprawi mi frajdę z działania w pojedynkę. Na przestrzeni ubiegłego roku rozwinąłem swoje umiejętności gry w badminton, squash, piłkę nożną, frisbee, siatkówkę plażową i nauczyłem się pływać (jako tako), co pozwoliło mi też na czerpanie przyjemności z morsowania, ale to wszystko ze wspólnikiem. Z jednoosobowych aktywności, dobrze mi weszła strzelnica i strzelanie z wiatrówki do celu.
Z ciekawych aktywności do których
  • Odpowiedz
  • 0
@cyconiusz bardzo mnie zainspirowałeś, chociaż wygląda mi na za dużo aktywności i chyba trochę ściemniasz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mógłbyś podesłać jak zrobiłeś tę wędzarnię? Też mi to chodzi po głowie i chętnie bym takową zrobił. Widziałem że robią z beczki po piwie i też w sumie mogłaby być. Ja chciałem zrobić taką z dłuższą rurą żeby było i zimno i ciepło.
  • Odpowiedz
  • 0
@mapache bardzo fajne aktywności, aż mi się nie chce wierzyć że macie na to czas, ja nie chodzę do roboty a już i tak dzień zlatuje jak głupi.

Trochę czuję się teraz jak ta #!$%@?, że tyle rzeczy inni robią a ja mam chyba lenistwo bardziej. Dzięki, kopniak zawsze na propsie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mapache grałem w sqash, bardzo fajna gra. Tak samo w badmintona a właściwie speedmintona. Tęsknię za tym. W przyszłym tygodniu zaczynam golfa, wierzę że mnie wciągnie jak tenis.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyconiusz jak się nauczyłeś pływać? A strzelnicę to masz gdzieś czy strzelasz w jakimś ustronnym miejscu?
Właśnie z balansem mam problem od pewnego czasu, liczę że w golfie da się jakoś bez niego ogarnąć.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: no jest tego dużo - dronów i RC nie próbowałem, choć mały dron czeka w piwnicy na swoją kolej :P od roku codziennie mam zarezerwowane przynajmniej dwie godziny na czas dla siebie, a do tego mam dostęp do różnych dziwnych i fajnych rzeczy dlatego trochę się uzbierało ;) oprócz tego co wymieniłem było też lego, puzzle, teleskop, i luneta, kilka różnych starych konsol, coś w rodzaju bobslejów, a w tym
cyconiusz - @AltCtrlSpace: no jest tego dużo - dronów i RC nie próbowałem, choć mały ...

źródło: IMG_20240510_232520

Pobierz
  • Odpowiedz