Wpis z mikrobloga

Mam max zniżki na OC ale nigdy nie korzystałem z AC.

Coraz bardziej myślę o nowym aucie z salonu za ok 120K (benzyna) w większej części na kredyt.

I tak się zastanawiam czy przypadkiem wysokość AC nie będzie dla mnie z kosmosu?

Może ktoś wie albo ma auto na kredyt z salonu i pochwali się ile wynosi jego ubezpieczenie OC+AC?

Bo rozumiem że z OC jest jak z AC im dłużej im dłuższa historię masz z tym ubezpieczeniem tym lepsza cena?

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
  • 21
  • Odpowiedz
@Joxek:

Bo rozumiem że z OC jest jak z AC im dłużej im dłuższa historię masz z tym ubezpieczeniem tym lepsza cena?


Nie miałoby to żadnego sensu, gdyż odszkodowanie AC można dostać ze względu na cudze działania. Więc tak nie jest.

Ja mam tak, dla auta za 300 000:

Ryzyko OC AC/KR NNW HCA
Składka (zł) 891,00 zł 5 837,00 zł 60,00 zł 650,00 zł
  • Odpowiedz
@Joxek: rok temu za 7 letni samochód wyceniony rynkowo na 121k miałem polisę z pełnym pakietem w Allianz na 3809 zł łącznie, w tym OC 899 zł , AC 2860 zł i NNW 50 zł.
Na cenę wpływa sporo czynników, dlatego najlepiej wrzuć sobie swoje parametry w jakiś kalkulator i będziesz mniej więcej wiedział co i jak. Strzelam że będziesz miał między 3,5k a 5k zł rocznie. Chyba że to jakieś
  • Odpowiedz
  • 14
@Joxek: często z nowym autem masz opcje ac od dealera i często mają bardzo dobre warunki minusem ze jest to opcją na rok max 2.
  • Odpowiedz
@Joxek pakiet dilerski dostaniesz od wartości auta teraz to 3-4 % zniżki nie mają tu znaczenia jakie masz. Auto w krechę bierzesz to GAP obowiązkowo i przedłuż gwarancję jeżeli jest taka możliwość.
  • Odpowiedz
@Joxek: W zeszłym roku nowe auto za 200k, ubezpieczenie z pakietu dilerskiego w hestii wyszło 5,5k za oc+ac+max assistance. W tym roku wartość auta praktycznie bez zmian, ubezpieczenie w Warcie w takim samym pakiecie 5,3k. Jak sprawdzałem różne ubezpieczalnie to wychodziło 5-5,5k, jedynie chyba w link4 było 4,5k.
  • Odpowiedz
@Joxek:

Za auto 140k około 5k komplet ubezpieczeń
Za auto 60k 1800 komplet ubezpieczeń..
30 k 1200 komplet
3k 700 komplet :). Z tym, że ac mam dlugo i wszędzie kontynuacja.
Przy kupnie nowego pakiet to będzie około 5% wartości auta, nawet jak nie miałeś nigdy ac.
  • Odpowiedz
@Joxek: 5.5k za samochód 200k, ale myślę, że daloby radę zejść do 4.5k, ale przez mojego lenia nigdy nie chce mi się pierdzielic i akceptuję nową ofertę jaka przesyła tam typ od leasingu.

no ale tak naprawdę to głupi kamień w szybę pierdyknie i prawie polisa się zwraca, jak miałbyś to robić w ASO ...
  • Odpowiedz
  • 0
@n3xo

często z nowym autem masz opcje ac od dealera i często mają bardzo dobre warunki minusem ze jest to opcją na rok max 2.


Nie zawsze. Czasem jednak lepiej załatwić sobie niezależnie, przy droższych autach parę tysi można zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
Nie zawsze. Czasem jednak lepiej załatwić sobie niezależnie, przy droższych autach parę tysi można zaoszczędzić.

@jonzi: no właśnie miesiąc temu szukałem ubezpieczenia na nowe auto. Oferta z salonu na pełen pakiet była o ponad 2 tysiące droższa niż ten sam zakres brany przez leasing. GAP w salonie zaoferowali mi prawie dwukrotnie drożej za takie same warunki.
Tak że rzeczywiście nie ma gwarancji, że dealer zrobi lepszą ofertę.
  • Odpowiedz
@Joxek: UFG zazwyczaj historię liczy do 6 lat w tył, jeśli chcesz Miras odezwij się na priv, mogę Ci zrobić symulację ubezpieczenia jeśli podasz mi dane. Ostatnio sporo nowych aut ubezpieczałem i dealer ani razu nie zbliżył się do mojej oferty. Czasami się oczywiście zdarza, że np jak weźmiesz u nich ubezpieczenie, to dostaniesz jakiś rabat kilka stówek, ale nie zawsze ten rabat będzie wystarczająco duży, żeby przebić ofertę agenta.
  • Odpowiedz
@Joxek: W rankomat sobie przelicz. Jest tam ptaszek dla auta którego jeszcze nie masz.
Ale każdy salon ma dział ubezpieczeń i możesz ponegocjować mając kalkulację z rankomatu.

Jeśli kupujesz z rankomatu to poczekaj aż do ciebie przedzwonią i wtedy można cenę jeszcze zbić.
  • Odpowiedz