Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Prośba o skomentowanie jakości wykonanej przez stolarza pracy.
Wybrany stolarz jest z polecenia, a cena na jaką się umówiliśmy uczciwa (wybrałem najdroższą ofertę spośród kilku stolarzy, ze względu na oczekiwaną przeze mnie jakość pracy).

To moja pierwsza zamawiana kuchnia i mam ogromne wątpliwości co do jakości wykonanej przez stolarza pracy.
Obawiam się, że jeżeli chciał mi wcisnąć kuchnię z takimi defektami, to dalsza współpraca może nie mieć sensu, ponieważ nadal będzie próbował mi wciskać kit wiedząc, że ma jelenia po drugiej stronie.

Informacje o defektach:
Płyty w szafkach są w wielu miejscach postrzępione, z uszczerbkami i dziwnymi białymi liniami na krawędziach.
Rozmawiałem o tym ze stolarzem i powiedział mi, że w przypadku drewnianego dekoru, wybrana przeze mnie płyta:
https://www.belmeb.pl/plyta-meblowa-real-walnut-18mm-r30061-ln-r3902.html
jest słabej jakości i pomimo zastosowania przez niego nowych ostrzy w piłach, po prostu ta płyta tak ma - czyli strzępi się, a białe linie są ponoć normalne. Stolarz zaproponował, że może spróbować wyciąć fronty jeszcze raz (starając się, żeby się postrzępiły jak najmniej), a białe linie, które przy ciemnym laminacie się pojawią, przykryje bejcą.

Moglibyście skomentować pracę stolarza (na podstawie zdjęć) oraz jego powyższą wypowiedź?
W wiadomościach pod spodem wrzucę zdjęcia wykonanej kuchni.
Z góry dzięki za pomoc.

#remontujzwykopem #stolarstwo #kuchnia #mieszkaniedeweloperskie #wykonczenia #mieszkanie #remont
  • 26
  • Odpowiedz
  • 2
@marcel_pijak: Dzięki Mistrzu za ten wpis :) Jeszcze dwa pytańka ode mnie:
1. Mógłbyś doprecyzować o co chodziło z tym:
"I na koniec rada: jak będziesz robił nową kuchnię, to zmień sobie kolor :)"
2. Mógłbyś jeszcze skomentować te białe linie, które pojawiają się na krawędziach? Czy to jest normalne w ciemnym dekorze? Czy może nieodpowiednio to obrabiają / kleją ?
  • Odpowiedz
"I na koniec rada: jak będziesz robił nową kuchnię, to zmień sobie kolor :)"


@kuladisco: nie jestem Marcel, ale chyba chodzi o walory użytkowe i aby nie wyglądała "staro/źle" po kilku latach. Plus są ciemne, więc widać kurz, każdą rozsypaną mąkę itd. No chyba, że masz projektanta itd. i masz to super zgrane spójnie z całym mieszkaniem.
Sam mam kilka mebli w okleinie drewnianej, i jest ok ale jak się człowiek
  • Odpowiedz