Wpis z mikrobloga

Znalezienie sensownego auta w budżecie do 50tys. Nie starszego niż 8 lat z silnikiem benzynowym co najmniej 140 konnym z fajnym wyposażeniem jest dziś niemal niemożliwe xD Albo masz do wyboru muły typu wolnossące 1.4 100KM, albo 1.0 Turbo 110 koni albo jeśli się uda to może jakieś 1.4TSI 140km. Patrzę sobie na takie Skody Octavie, za 50tys dostaniesz najwyżej 6 letnie 1.4tsi z nalotem 200k w średnim wypo, ale weź przełącz się na diesla to za 40tys masz 4-5 letniego wypasa z klekotem 2.0 pod maską xD mimo że i tak on ma normę Euro 6 i wjedzie wszędzie jeszcze długo to czemu jest dużo tańsze? Tak samo Skoda Superb 3, do 50tys w benzynie praktycznie nic nie dostaniesz, ale w dieselku już bez najmniejszego problemu… dramat.

#samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Dla mnie branie TSI to czysta loteria. Teoretycznie nowsze wersje powinny być bardziej dopracowane, ale cóż.. definitywnie bym nie wykluczał, ale to każdorazowo trzeba by sprawdzać jaki konkretnie silnik jest pod maską.
  • Odpowiedz
nie warto brać TSI pod uwagę nawet tych po 2012 tj. EA211? Bo myślę o 1.4 TSI w Skodzie Octavii albo 1.0TSI w Scali.


@siemawpadajdomejkuchni: okropne silniki, dlatego jesteś w stanie znaleźć furki z 1.0 TSI z przebiegami po 500k km(głównie uberowe Fabie, ostatnio Orlen sprzedawał Fabie III z przebiegiem po 700k) czy 1.4 z 300-400k km nalotu
  • Odpowiedz
Znalezienie sensownego auta w budżecie do 50tys. Nie starszego niż 8 lat z silnikiem benzynowym co najmniej 140 konnym z fajnym wyposażeniem jest dziś niemal niemożliwe xD


@siemawpadajdomejkuchni: Jest możliwe jak najbardziej, problem jest taki iż większość z was oczekujesz samochodu nieadekwatnego do swojego budżetu. Poza tym jaki masz problem z tym żeby kupić diesla na przykład
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Spoko, masz takie prawo. Moja wypowiedź wygląda w ten sposób nie inny ponieważ sam sprowadzałem i sprzedałem samochody więc mogę napisać zazwyczaj ludzie przychodzili na przykład z budżetem na e46 ledwo chcąc kupić e90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@siemawpadajdomejkuchni Oczywiście, że warto. Do 2012 roku faktycznie była lipa, później jest naprawdę ok. Jak ktoś ci pisze że lipa, że biorą olej, to po prostu nie miał z nimi styczności. Wejdź na jakąś grupę na fb odnośnie nie wiem Seata czy Skody. Poczytasz i utwierdzisz się w tym co piszę. Miałem 2 Leony w 1.4 tsi, czasami było butowanie dłuższe i nie łykaly nic. We flocie też mamy i jest git.
  • Odpowiedz