Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 319
  • Odpowiedz
Jakie to jest "małe"? 5 metrów średnicy? 8? 15? Zasady muszą być jednolite i jasne a nie, że jeden stwierdzi, że dane rondo jest małe a inny, że średnie.


@plastic11: To nagraj filmik jak pokazujesz jak wrzucasz kierunkowskaz na takim ciasnym 3 metrowym deklu i wyjadę ci przed maskę. Tylko nie krzyczy że wymuszam bo ty przecież wrzuciłeś kierunek, a że obejmuje od dwa zjazdy to nie moja wina xD
  • Odpowiedz
@PolishPsycho każdy który uważa że nie masz racji w tym przypadku, powinien chodzić na piechotę. A jak widzę ile ludzi twierdzi że nie masz racji to aż smutnieje. Dlatego ten Polski kraj jest jaki jest i nie będzie lepszy. To kraj idiotów. (,)
  • Odpowiedz
@PolishPsycho o cię #!$%@? xD Możemy się jednak pobawić, więc pytanie nr.1 Co to jest małe rondo? Znajdź taką definicję w prawie drogowym. Pytanie nr. 2 znajdź w przepisach ruchu drogowego zapis o używaniu kierunku w lewo do informowania innych o kierunku zjazdu z ronda xD
  • Odpowiedz
@Krupier widzę że jesteś głupi, ale stracę 20 sekund żeby Ci powiedzieć, że sędzia stwierdza że nie ma przepisu który mówi że musisz włączać ten kierunkowskaz. Ja powiedziałem że powinien być. Więc to Ty jesteś głupi a nie moje ego jest duże
  • Odpowiedz
@PureLogic

@Krupier widzę że jesteś głupi, ale stracę 20 sekund żeby Ci powiedzieć, że sędzia stwierdza że nie ma przepisu który mówi że musisz włączać ten kierunkowskaz. Ja powiedziałem że powinien być. Więc to Ty jesteś głupi a nie moje ego jest duże


Nie jestem głupi, przecież nie włączam lewego kierunku na rondach jak op i ty bo wiem, że to w niczym nie pomaga, a wręcz myli.

I nie, nic takiego
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie, ale rondo to jest skrzyżowanie. Jeżeli jedziesz w lewo lub zawracasz to powinno się prawidłowo wrzucić lewy kierunek tak sam jak dajesz prawy przy zjeżdżaniu z ronda. Tak mnie uczono i tak jeździ się w Europie np. w całej Francji, Hiszpanii i Portugalii. W Polsce i Niemczech raczej nie praktykowane, ale tak się powinno robić.
  • Odpowiedz
@Krupier jakby każdy się stosował do przepisów panujących w tym kraju w 100% to dopiero by był #!$%@?. Ja od 15 lat nie miałem nawet przycierki parkingowej o stłuczce nie wspominając także będę używał ich tak jak uważam za słuszne. Dziękuję za dyskusje
  • Odpowiedz
@PureLogic dziwne, stosuję się do przepisów ruchu drogowego tak na oko w 97% (bo w 100% się nie da nawet bardzo chcąc) i jakoś jeździ mi się wręcz doskonale. Gdyby każdy tak jeździł to na drogach byłaby idylla.

Dla mnie możesz nawet w ogóle tych kierunków nie wrzucać, ale po prostu wiedz, że wrzucając lewy w takich sytuacjach nikomu nic nie ułatwiasz, a tylko tworzysz w sobie błędne przekonanie, że tak jest.
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: nie dyskututowałbym na ten temat z plebsem, Polska b to ta sama swołocz jak ruskie. To oczywiste, że na małych rondach daje się kierunek w lewo, wszędzie w Europie się tak robi, to kultura jazdy oczywista dla każdego homo-sapiens. Polactwo które to wyśmiewa w komentarzach o kulturze wie tyle, że jest taki pałac w Warszawie...
  • Odpowiedz
@Krupier no ciekawe, bo bo 8 na 10 przypadków widzę że ktoś nie stoi na rondzie jak debil czekając gdzie pojadę bo widzi mnie i wie że może spokojnie wjechac na rondo a ten kogo to myli jest po prostu słabym kierowca nie skupiającym się na drodze tylko na telefonie. A co MOGE dla ciebie a czego nie zostaw dla siebie bo jak już powiedziałem skończyłem z tobą dyskusje. I twoje zapieranie
  • Odpowiedz
@geebon ten kraj to właśnie ma do siebie, że Ci co nie mają racji najgłośniej krzyczą. Stąd takie zainteresowanie patologia w internecie i promowanie jej.
  • Odpowiedz
@PureLogic

no ciekawe, bo bo 8 na 10 przypadków widzę że ktoś nie stoi na rondzie jak debil czekając gdzie pojadę bo widzi mnie i wie że może spokojnie wjechac na rondo


No, ale co w tym takiego wow? Widzi, że ma miejsce, może jechać to jedzie. No big deal. Nikt nie patrzy na twoje kierunkowskazy.

Zrób sobie eksperyment i przez miesiąc nie wrzucaj tych kierunkow. Jeśli masz otwarty umysł to nie
Krupier - @PureLogic
 no ciekawe, bo bo 8 na 10 przypadków widzę że ktoś nie stoi na ...

źródło: temp_file5531807978838283607

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier nie będę, bo na szczęście moje życie nie polega na udowodnianiu że ktoś nie ma racji i wolę z kimś nie dyskutować zamiast otwierać im oczy i marnować czas i nerwy.Jeśli to jest twój cel życiowy gratuluję. Jak już powiedziałem skończyłem dyskusje. Możesz uważać że wygrałeś tę rozmowę nie przeszkadza mi to serio.
  • Odpowiedz