Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 270
  • Odpowiedz
@PolishPsycho

Najlepsze jest to, że każdy narzeka na kulturę jazdy w polsce a jak się da przepisy z cywilizowanych krajów (UK, Holandia, Francja) to uuuu, co za jełop xD


Polska jest cywilizowanym krajem.

To, że gdzieś indziej są inne przepisy nie znaczy, że są lepsze. Lewy kierunek na rondach nic nikomu nie daje.

Swoją drogą to jak ty jeździsz bez stresu skoro 99% ludzi tego kierunku nie używa?
  • Odpowiedz
@PolishPsycho

Najlepsze jest jak taki p0lak wbija do portugalii albo hiszpanii i nie umie jeździć po rondach xD specjalne mapki dają na grupach facebookowych


Dobrze, że za przykład podajesz Portugalię, w której jakieś 10 lat temu zmienili przepisy na takie, w których to zjeżdżający z wewnętrznego pasa ma pierwszeństwo przed jadącym zewnętrznym. Bardzo głupie rozwiązanie, w Polsce na szczęście zabronione (co nie sprawia, że masa głupków tak nie jeździ).

No i tam
  • Odpowiedz
@cwlmod

Zmienia co też ci wytłumaczyłem. Wiesz, że auto będzie skręcać w twoją stronę i musisz się wstrzymać, bo na tak małym rondzie zanim ruszysz to to auto zdąży już skręcić i dojechać do ciebie.


Wiem to i bez jego kierunkowskazu. I w 99% przypadków zdążę wjechać przed nim.
  • Odpowiedz
Wiem to i bez jego kierunkowskazu. I w 99% przypadków zdążę wjechać przed nim.


@Krupier: Nie, nie zdążysz xD Często odwiedzam miasto z takimi rondami i po prostu mnie to bawi co ty wypisujesz.
  • Odpowiedz
  • 0
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO.


@PolishPsycho: I skad mam wiedziec, w ktore lewo jedziesz? XD A potem jak zjedzasz w prawo to nadal jak debil jedziesz z kierunkiem w lewo, mimo ze skrecasz w prawo? Jezdzisz w kolko i dajesz znac kiedy odbijasz w prawo, tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Nie było jakoś szczególnie małe


@Krupier: W pewnym momencie w ogóle go nie było, a znaki do ronda były i było jak pisałem wyżej, skręt odbywał się w lewo a nie prawo objeżdżając pinezke xD
  • Odpowiedz