Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 359
  • Odpowiedz
@Krashan-Bhamaradzanga: huh. Dosłownie masz tam interpretację przepisów uprd, no ale tak, wiesz lepiej niż sąd. Z pewnością masz lepsze wykształcenie i doświadczenie w tej kwestii. Z pewnością.

Precedensów nie ma, ale powoływania się na wyroki są jak najbardziej. Innej lini orzecznictwa w sprawie lewego kierunku nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@PolishPsycho: Dobrze gadasz. W UK tak właśnie uczą, i tak trzeba robić. Po prostu w PL inne przepisy albo ludzie nie dorośli żeby zrozumiec dlaczego to pomaga.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@marcelstasiuk: ale polaku biedaku podałem Ci kraje jakie w jakich jest to obowiązkowe, bodajże Holandia/UK/Francja i coś tam jeszcze.

@Krupier @Krashan-Bhamaradzanga @Elmirka16 według tego różowego nie da się skręcić w lewo na rondzie, ale na rondzie z oznakowaniem poziomym ew + z sygnalizacją świetlną już się da xD nie ma co z nimi dyskutować, oni i tak nigdy nie wyjadą ze swojego #!$%@?łka
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: i podpierają się jakimiś wyrokami WSA, które niczego nie wnoszą. Skręcasz w lewo to #!$%@? włącz kierunek i tyle. Rondo to zwykłe skrzyżowanie, ale polak robak wymyśla sobie, że rondo to magiczne miejsce, gdzie kręcisz się w kółko i nic nie musisz robić xDDD
  • Odpowiedz
  • 0
według tego różowego nie da się skręcić w lewo na rondzie, ale na rondzie z oznakowaniem poziomym ew + z sygnalizacją świetlną już się da xD nie ma co z nimi dyskutować, oni i tak nigdy nie wyjadą ze swojego #!$%@?łka


@PolishPsycho: no, ale rozmawiamy od początku o skrzyżowaniach bez określonych kierunków ruchu. I tak, ja akurat uważam, że wszelkie ronda z wyznaczonymi kierunkami ruchu tylko dodatkowo utrudniają jazdę i wprowadzają
  • Odpowiedz
  • 0
i podpierają się jakimiś wyrokami WSA, które niczego nie wnoszą. Skręcasz w lewo to #!$%@? włącz kierunek i tyle. Rondo to zwykłe skrzyżowanie, ale polak robak wymyśla sobie, że rondo to magiczne miejsce, gdzie kręcisz się w kółko i nic nie musisz robić xDDD


@Krashan-Bhamaradzanga: tak jak myślałem - nie masz jaj by przeprosić.

Nie, na rondzie nie wrzucasz kierunku w lewo bo i nie skręcasz na nim w lewo.

BTW,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Krupier: Ale jakie chłopie Ci zamieszanie wprowadzają. Ronda turbinowe/półturbinowe, ze światłami czy bez, z poziomymi czy bez, wszędzie masz spójność, skręcasz w lewo dajesz kierunek w lewo. Ustawiasz się na określonym pasie (lub nie jeśli to jednopasmowe) dajesz kierunek i jedziesz w lewo, prosto lub w prawo. Ciężko Ci się z tym pogodzić?

Moja zasada sprawdza się w każdym kraju w unii, ale jak ktoś siedzi tutaj to niech pisze swoje
  • Odpowiedz
  • 0
Ale jakie chłopie Ci zamieszanie wprowadzają. Ronda turbinowe/półturbinowe, ze światłami czy bez, z poziomymi czy bez, wszędzie masz spójność, skręcasz w lewo dajesz kierunek w lewo.


@PolishPsycho: problem w tym, że nie skręcasz w lewo.

Ustawiasz się na określonym pasie (lub nie jeśli to jednopasmowe) dajesz kierunek i jedziesz w lewo, prosto lub w prawo. Ciężko Ci się z tym pogodzić?


@PolishPsycho: nie, wjeżdżając na rondo nie skręcasz w lewo.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Krupier: No nie sprawdza się bo w minimum 3 krajach byś miał mandat za to.

Powiedz mi w takim razie po co jest organizacja ruchu w lewo jeśli nigdy nie skręcasz w lewo? Albo masz zakazy w lewo na rondzie?
  • Odpowiedz
  • 0
No nie sprawdza się bo w minimum 3 krajach byś miał mandat za to.


Trudno. To że gdzieś mają inne przepisy nie znaczy, że są lepsze. Podałem ci już tutaj przykład Portugalii i ich zjeżdżanie z wewnętrznego pasa.

Powiedz mi w takim razie po co jest organizacja ruchu w lewo jeśli nigdy nie skręcasz w lewo?


@PolishPsycho: tak jak pisałem - na klasycznym rondzie nie masz organizacji ruchu w lewo. Na
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Krupier: Rondo de gaulle'a warszawa. Zakaz jazdy w lewo i zawracania, ale przecież nie da się skręcać w lewo więc po co ten znak?

Co do Twojego zdania co do rond z sygnalizacją lub z wyznaczonymi pasami, są wykresiki, że mają o wiele większą przepustowość niż zwykłe ronda.
PolishPsycho - @Krupier: Rondo de gaulle'a warszawa. Zakaz jazdy w lewo i zawracania,...

źródło: zakaz_skretu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@PolishPsycho: bait prima sort, ale jak widzę że ktoś wrzuca kierunek w lewo na rondzie to od razu zwalniam i zwiększam dystans bo wiadomo że się coś zaraz odwali xd nigdy się nie pomyliłem :D
  • Odpowiedz
  • 0
Rondo de gaulle'a warszawa. Zakaz jazdy w lewo i zawracania, ale przecież nie da się skręcać w lewo więc po co ten znak?


@PolishPsycho: przecież to dotyczy najbliżej jezdni żebyś się nie #!$%@?ł pod prąd... Zlituj się, nie pisałeś tego serio, nie wierzę. Nie mam zielonego pojęcia po co jakiś gamoń tam wstawił ten znak, ale z tego co widzę to chyba jest to jedno z tych typowych kwadratowych rond, które
Krupier - >Rondo de gaulle'a warszawa. Zakaz jazdy w lewo i zawracania, ale przecież ...

źródło: FireShot Capture 1562 - Plac Szarych Szeregów – Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Krupier: A to już ZTM sobie może pojechać pod prąd? Weź sobie odpal google maps, wolniej pisz a bardziej analizuj xd Masz wyłączony ruch w stronę nowego świata.

Co do jazdy na rondzie, wiadomo, że jak jedziesz po dużym to wyłączasz kierunek, włączasz przed wjazdem na rondo. Nie wiem w ogóle czemu do mnie to pytanie
PolishPsycho - @Krupier: A to już ZTM sobie może pojechać pod prąd? Weź sobie odpal g...

źródło: ZTM

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
A to już ZTM sobie może pojechać pod prąd?


Najwidoczniej. Nigdy nie widziałeś znaków zakazu z wyłączeniami?

Weź sobie odpal google maps, wolniej pisz a bardziej analizuj xd Masz wyłączony ruch w stronę nowego świata.


@PolishPsycho: weź sobie może odpal rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych? Znak B-21 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą jest ustawiony. Czyli tak jak pisałem - jest ustawiony po to
  • Odpowiedz