Wpis z mikrobloga

Witam społeczność kryptowalut w PL.
W ostatnim tygodniu po zapoznaniu się z absolutnymi podstawami zakupiłem testowo BTC i Eth za około 5 k pln. Oczywiście na zasadzie: zakup, trzymaj, zapomnij. Teraz czas na rozszerzenie swojej wiedzy- w związku z tym mam kilka pytań.

1. Interesuje mnie tematyka Shitcoinów. Gdzie najlepiej dokonywać zakupów Shitcoinów w początkowych okresach ich istnienia? Często spotykam się ze sformułowaniem, że na jakieś giełdzie dostępne krypto jest już "napuchnięte" np na Binance. Czy istnieją jakieś platformy które są tworzone tylko i wyłącznie do spekulacyjnego zakupu krypto w początkowej fazie?
2. Ponoć najwięcej Shitcoinów powstaje w sieci SOLANA. Czy znacie jakieś źródła w internecie które koniecznie warto obserwować w tematyce kryptowalut/ shitcoinów?
3. Jak w was wygląda podział finansowy w portfelu inwestycyjnym? Trzymać BTC i ETH na poziomie minimum 80% czy warto ten podział stworzyć bardziej ryzykownie?
*Oczywiście wiem, że Shitcoiny nie spełniają jakiejkolwiek funkcji poza funkcja spekulacyjną i to de facto hazard. Ale miliony ludzi na świecie ryzykuje mając swiadomość , że same projekty BTC I ETH są już mocno rozwinięte.
#kryptowaluty #shitcoin #solana #btc #bitcoin #binance
  • 13
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: odnosnie 1 to robisz sobie np phantom wallet przelewasz na ten portfel solane z giełdy np binance i wbijasz na dexscreener.com albo birdeye.so i sobie patrzysz co tam ciekawego, co nowego i kupujesz. Na początku to sobie lepiej popatrzec poczuć to itp małymi kwotami nie wiem 0,5 SOL i kupic kilka szitków za 0,1 czy jakos tak. Jak ci sie zabawa spodoba to teraz odpowiem na pkt 3. 80% btc
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: Chciałbym ostudzić Twoje oczekiwania wobec takich naprawdę świeżych, ledwo co wypuszczonych shitów z market capem poniżej 100k$. 90% to scam, 9% zdycha naturalnie w ciągu doby, a na reszcie możesz coś tam ugrać. Możesz, jeśli masz doświadczenie i znasz realia takich gówien, no ale nie masz tego doświadczenia. Trzeba czuć psychę każdego spierdoksa, z którym siedzisz przy stole, więc jeśli nie zjadłeś na tym zębów, to Cię pozamiatają w sekundę.
  • Odpowiedz
@WillyJamess: czyli all in w meme coiny na base i ton ( ͡° ͜ʖ ͡°) o ile jakieś są?

A co powiesz o sieci cosmos? i żeby kawałek kapitału dajmy na to 1000$ przerzucać po launchpoolach? Na binance i bybit często się pojawiają i chociażby niedawno ena potrafiła ładnie oddać (a jak można wrzucić daną monetę w konkretnym launchpoolu to mamy większy apr). Warto się w to
  • Odpowiedz
base i ton


@nopenopenope123:

Jak już to w top 1 na danym chainie, bo historycznie top1 meme coin na danym chainie dawał lepsze zwroty niż sam ten chain, a biorąc pod uwagę, że Coinbase chce #!$%@?ć 100mln userów to taki $BRETT na base czy $REDO na ton wyglądają na potencjalną pompe w czasie hossy.
  • Odpowiedz
@Need: Z BRETT jest niejasna sytuacja, bo była aferka, że 81% supply należy do insajderów - jak rozeszło się info, to cena ostro jebła i do tej pory nie słyszałem, żeby twórcy się z tego sensownie wytłumaczyli, więc ja od BRETT-a trzymam się z daleka. W REDO mam zamiar się zapakować przy dobrej okazji.
  • Odpowiedz
@WillyJamess:

No też słyszałem o tym, ale trochę załadowałem.

Poza tym myślę, że jakieś coiny związane z polityką USA mogą na jesień wystrzelić w kosmos.
  • Odpowiedz