Wpis z mikrobloga

Też macie tak, że wkurza was to ,że ludzie nie potrafią być bezpośredni, powiedzieć co czują, powiedzieć czegoś prosto w oczy? Nic mnie tak nie denerwuje jak takie piczkowate fochy, owijanie w bawełnę lub domyślanie się na siłę o co komu chodzi.

Wolę jak ktoś mi powie coś nieprzyjemnego niż chowa urazę lub się obrazi. Wolę dać sobie po ryju i podać rękę na zgodę niż się nie odzywać.

Dlaczego w Polsce ludzie są tak mało otwarci i bezpośredni? Może u mnie to dyscyplina wynikająca przez lata z uprawiania sportu i mojego "dynamizmu", ale zdecydowanie lżej jest żyć, kiedy z każdym umiesz sobie coś wyjaśnić. Gorzej jak druga strona nie umie

#gownowpis #psychologia #nieibeskiepaski #rozowepaski #zycie #przemyslenia
  • 11
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Mam to samo zdanie. W dzisiejszych czasach ludzie zbyt dużo tłumią w sobie pewne sprawy, które powinny wyjść na światło dzienne aby nie było nieporozumień. Ja tam wole najgorszą prawdę niż najlepsze kłamstwo. Z moją ex tak było, coś się działo, nie umiała mi tego powiedzieć wprost i się rozstaliśmy. Ja wszystko #!$%@? mogę zrozumieć, ale nie takie akcje. Masz coś do mnie, to powiedz wprost a nie czaisz się
  • Odpowiedz
  • 0
@Wezwoguleicstont: dokładnie tak samo u mnie było. Potrafiła się położyć na kanapie i powiedzieć, że chce przespać życie, bo nie umiała porozmawiać o uczuciach, tylko trzeba było zrobić tak, żeby było dobrze, a jak to ona sama nie wiedziała i nie powiedziała. Czasem się udawało, czasem nie xD
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Moja #!$%@?ła teksty typu, że ona się nie umie otworzyć jak ja. No ok, to jak #!$%@? mieliśmy coś razem tworzyć? jak jest jakiś problem, to się to mówi otwarcie i się nad tym pracuje. Logika kobiet mnie czasem #!$%@?. Ja rozumiem, że była po przejściach, ale byłem jej facetem #!$%@?, krzywdy bym jej nie zrobił. Podobnie jest z innymi ludźmi. Wolą tłumić w sobie wiele spraw a później jak
  • Odpowiedz
@Kopyto96: ogólnie to Polacy są postrzegani, jako i tak dość bezpośredni. Podejrzewam, że jest to spowodowane savoir-vivre i ma to swoje dobre strony, bo czasem pod wpływem emocji człowiekowi coś się ubzdura i warto się pohamować i przemyśleć. Czasem, lepiej coś powiedzieć nie bezpośrednio, ale dać to w pewien sposób do zrozumienia, bo gdy ludzie będą zbyt bezpośredni, to relacje diabli wezmą – ego obu nie pozwoli wówczas na dojście do
  • Odpowiedz
@Kopyto96: M.in Słabe wychowanie prowadzi do braku asertywności. Ludzie nieśmiali/wrażliwi/pozbawieni asertywności unikają konfliktów. Ja np. jeszcze kilka lat temu byłem całkowicie pozbawiony asertywności, bałem się komukolwiek sprzeciwić, powiedzieć co mi leży na sercu. Do tego niska samoocena i masz człowieka słabego, bez swojego zdania. Dopiero przez lata pracy nad sobą wyrobiłem sobie jakąś asertywność, ale wciąż nawet jakieś mniejsze spory sprawiają mi czasami spory wysiłek mentalny.

Jeśli masz do czynienia z
  • Odpowiedz
@Kopyto96 zaleciałosci komunizmu, zaborów etc.

Od wieków system uczył ludzi by się nie wychylać, by nie wystawać poza normę etc. Na dodatek dołożyła się westernalizacja chęć awansu społecznego

Głównymi emocjami które kierują ludźmi jest radość i strach i to właśnie ta druga przez wieki po prostu naszła się na społeczeństwo

Ale nic cóż przynajmniej psychoterapeuci, prawnicy i inni ludzie mają na czym zarobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Korda:

Tobie się tak wydaje, że zareagowałbyś, jak napisałeś, bo nie wykształciłeś inteligencji emocjonalnej i cię po prostu to męczy. Gdyby ludzie byli bardziej bezpośredni, to dopiero każdy zamknąłby się w sobie.


A może właśnie jest odwrotnie. Nie umiesz sobie wyobrazić, że gdyby wszyscy mówili wprost, to wykształciłyby się mechanizmy społeczne radzenia sobie z tym i jednocześnie odizolowałoby to ludzi, którzy jedynie mącą i niby nic nie mówią, ale wiele mówią?
  • Odpowiedz
@Kopyto96 o tak, ja lubię mówić szczerze co uważam, nie lubię głaskania po główce albo domyślania się o uj komuś chodzi, nienawidzę komuś, wolę jak ktoś mi wprost powie szczerze co o mnie myśli niż jakieś #!$%@? uniki robi
  • Odpowiedz
@Kopyto96

Też macie tak, że wkurza was to ,że ludzie nie potrafią być bezpośredni, powiedzieć co czują, powiedzieć czegoś prosto w oczy?


Domyśl się ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz