Wpis z mikrobloga

Dlaczego tester kabli Ethernet (znany wszystkim tani chińczyk) nie wykrywa żadnej poprawnej żyły w kablu położonym w mieszkaniu przez developera? Przy pomocy routera kabel jednak działa normalnie w standardzie 1 Gbps. Nie wiem jaki standard zastosował developer, bo w ścianie jest gniazdko. Tester bardzo dobrze wykrywa kable zrobione przeze mnie.
#sieci #informatyka #siecikomputerowe #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
bo w ścianie jest gniazdko.


@Piaer: albo gniazdo to atrapa, albo kabel idzie cholera wie gdzie. Zdejmij gniazdo i zobacz czy w ogóle coś tam jest podłączone. Nikt instalacji telekomunikacyjnych nie sprawdza przy odbiorze.
  • Odpowiedz
@Piaer: ten taki tan testerek potrafi zwariować i pokazywać całkowitą przerwę przy jakimś totalnie popieprzonym układzie żył, miałem coś takiego dawno temu, gdy jeszcze się takim posługiwałem. Najlepiej zacznij od naocznego porównania kolejności żył na gnieździe. Albo wtyczce, jeśli to jest instalacja typu partanina i kable instalacyjne się kończą wtyczkami.

Druga możliwość jest taka, że mierzysz złe końce i testujesz dwa różne kable.
  • Odpowiedz
@Piaer: a jaki masz standard kabla? Bo jeśli nie jest jakoś specjalnie ekranowany, to inne pola em mogą negatywnie wpływac na wyniki no i w sumie na działanie sieci

W sumie, dla bezpieczeństwa w ogóle bym z tego kabla nie korzystał.
  • Odpowiedz
  • 0
@user_no_4: wg. Prawa musi to byc chyba min 5e i pewnie właśnie taki jest. Jednak widać po grubości kabla, ze to najtańsza możliwa opcja.

Kabel na pewno nie jest ekranowany. Nie wiem którędy idzie ten kabel, ale potencjalnie przy kablach elektrycznych, ponieważ wszystko się zbiega w jednym miejscu w mieszkaniu. Niemniej tester nie widzi żadnej żyły, a speed testy na tym kablu sa bardzo stabilne.

Dlaczego sugerujesz z niego nie
  • Odpowiedz
Dlaczego sugerujesz z niego nie korzystać? Jest jakieś ryzyko?


@Piaer: ryzyko jest takie że ktoś przejmie cały ruch sieciowy

Co prawda mam lekkiego pie&dolca i przesadzam, ale ryzyko mimo wszystko jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@user_no_4: da sie przejąć ruch z kabla bez fizycznego dostępu do niego? Czy ewentualnie bierzemy pod uwagę teoretyczna możliwość, ze kabel się gdzieś rozgaleza.

Niemniej ten kabel będzie służył tylko do dekodera TV od Play. Jednocześnie chciałem sie pożalić, ze ten dekoder ma tragiczne wifi. Czasem robi 8 mbit, a czasem 40 w zależności od humoru. W identycznym miejscu miałem dekoder wifi od upc i działał perfekcyjnie (pod każdym względem
  • Odpowiedz