Wpis z mikrobloga

Może mi kto wyjaśnić po jaki #!$%@? ludzie budują domy? Po co latami #!$%@?ć się z tym całym gównem począwszy od zakupu działki, przez zdobywanie pozwoleń, a na wykończeniówce skończywszy? Przecież to #!$%@?ć można na samą myśl o tym. Nie prościej kupić dom na rynku wtórnym? #nieruchomosci #dom #budujzwykopem
przecietny_facet - Może mi kto wyjaśnić po jaki #!$%@? ludzie budują domy? Po co lata...

źródło: sm-16x9-budowlany-koszmar-mieszkancow-ul-blonie-jestesmy-uwiezieni-we-wlasnym-domu-1655798735

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@przecietny_facet: bo nie ma fajnych domów na rynku wtórnym. Te starsze wymagają głębokiego remontu, co jest trudniejsze niż wybudowania od zera a i tak nie zrealizujesz w pełni swojej wizji, te nowsze - były budowane gdy byliśmy na dorobku, w większości z tanich materiałów i z gotowych projektów często niepasujących do działki i to jeszcze szpetnych (jak widzę te dworki z kolumienkami w ofertach to słabo mi się robi)
  • Odpowiedz
@LGirl: Mój brat też realizował swoją wizję i latami budował dom. Skończyło się na tym, że żona puściła się z kolegą z pracy, wzięli rozwód i #!$%@? bombki strzelił xD Dom sprzedany, a brat mieszka u starego w czterdziestoletnim domu z tanich materiałów xD
  • Odpowiedz
@LGirl: jeszcze jest kwestia, że nawet jak dom z rynku wtórnego jest fajny to każdy i tak chce go dopasować do własnych potrzeb i marzeń, więc i tak remont musi być grany :D
  • Odpowiedz
@przecietny_facet: pakowanie się w kostkę z lat 80 to często jeszcze więcej pracy i nerwów, a koszty mogą przerosnąć budowę nowego domu. Są problemy z wentylacją, ogrzewaniem, zdarzają się uszkodzone elementy konstrukcyjne. Remont kosztuje dwa razy tyle co wykończenie jeżeli robi to jakaś firma.
Lepiej kupić działkę zbudować dom, dopilnować wszystkiego, spokojniejsza głowa.
  • Odpowiedz
bo nie ma fajnych domów na rynku wtórnym


@LGirl: Święte słowa. Może 10% Polaków ma ładny dom, nie jest to zależne od wartości i wieku nieruchomości.
Kostki, jakieś fawelowe dobudówki, z drugiej strony pseudopałace i nowoczesne projekty w skali szarości na niepraktycznej działce.
  • Odpowiedz
@przecietny_facet jak chcesz kupić na wtórnym to w miarę świeży od miliona, stare do remontu to tragedia zazwyczaj. Większość buduje własne, wymarzone systemem gospodarczym a wtedy nie musisz brać kredo na bańkę. Jedni rodzice dają działkę, drudzy 100k na start i można przez kilka lat wybudować dom oszczędzając sporo kasy bez kredo na 1mln.
  • Odpowiedz
@przecietny_facet: kupilem dzialke od faceta ktorego firma buduje tez domy wg jednego z kilkunastu projektow. W pol roku wszystko bylo gotowe tak jak chcialem, z wybranych materialow itp.
Jedyny problem to #!$%@? droga dojazdowa bo nowe osiedle
  • Odpowiedz
@przecietny_facet ja osobiście kończę spłacać kredyt na mieszkanie. W przyszłości będę celował tylko w dom z rynku wtórnego, ok 15 min jazdy od centrum Katowic. Fajny, kilkuletnu dom (pewnie od osób które sie rozwodza) aktualnie kosztuje ok 1-1.3 mln zl. Według mnie strata czasu, nerwów na budowanie samemu domu - wiem ile zdrowia ojciec stracił, a budował w latach 2017-2019. Jeszcze jakbym miał działkę, pomoc to bym się zastanowił, ale teraz
  • Odpowiedz
pakowanie się w kostkę z lat 80 to często jeszcze więcej pracy i nerwów, a koszty mogą przerosnąć budowę nowego domu. Są problemy z wentylacją, ogrzewaniem, zdarzają się uszkodzone elementy konstrukcyjne. Remont kosztuje dwa razy tyle co wykończenie jeżeli robi to jakaś firma.

Lepiej kupić działkę zbudować dom, dopilnować wszystkiego, spokojniejsza głowa.


@Qullion: większych głupot nie czytałem dawno xD
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: robiłeś kiedyś ekspertyzę stropu gdzie ktoś nie dał odpowiedniego zbrojenia? naprawiałeś to? Widziałeś kiedyś złamany balkon? Robiłeś kiedyś całą rekuperację w takim domu albo jakiś system wentylacji? Układałeś podłogówkę? Zdzierałeś podłogi na parterze bo nie było żadnej izolacji? Wywalałeś nieszczelny i stary komin?

Ja wiem, że to są głupoty, których nawet byś nie naprawiał.
  • Odpowiedz
@przecietny_facet: Idealnym pomysłem przecież, jest zakup budynku, za #!$%@? pieniędzy, na najbliższe 100 lat, który #!$%@? z czego został wybudowany i gdzie co zostało #!$%@?.
  • Odpowiedz
robiłeś kiedyś ekspertyzę stropu gdzie ktoś nie dał odpowiedniego zbrojenia? naprawiałeś to? Widziałeś kiedyś złamany balkon? Robiłeś kiedyś całą rekuperację w takim domu albo jakiś system wentylacji? Układałeś podłogówkę? Zdzierałeś podłogi na parterze bo nie było żadnej izolacji? Wywalałeś nieszczelny i stary komin?


Ja wiem, że to są głupoty, których nawet byś nie naprawiał.


@Qullion: wiesz dlaczego to są głupoty to co pierniczysz?
bo nikt zdrowy na umyśle nie kupuje takiego domu z lat 80, bo te problemy widać
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: czyli nawet nie raczyłeś przeczytać mojego pierwszego komentarza i tak pierdzielisz brednie.

Akurat kupują ludzie, więc się gówno znasz. Robiłem w takich domach wielokrotnie i to są problemy, które można spotkać. Trafi się tani domek to się czasami ktoś skusi. Nie dawno trochę działaliśmy w takim domku w zabudowie szeregowej, garaż jest częściowo pod domem, a częściowo pod tarasem. Taras to może się zawalić za jakiś czas, a właściciel
  • Odpowiedz