Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W 2022r. przy stawce 11.67 e brutto/h, zarabiałem więcej niż obecnie w 2024r. przy stawce 13.50e brutto/h.
W obu przypadkach praca 40h tygodniowo, godziny 8:00 - 17:00.
Dlaczego kiedyś dostawałem pełny zwrot ET Kosten oraz zwrot na utrzymanie, a obecnie dostaje zdecydowanie mniej. Umie ktoś to wyjaśnić, czy być może agencja robi mnie w bambuko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W 2022r. przy stawce 11.67 e brutto/h, zarabi...

źródło: vPfzka

Pobierz

Czy pasek wypłat jest w porządku?

  • Agencja robi OP'a w uja. 42.3% (11)
  • Wszystko jest prawidłowo policzone. 57.7% (15)

Oddanych głosów: 26

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:
Wszystko się zgadza, około 14,5 EUR podstawy to teraz około 390 EUR netto na tydzień za 40h na porannej zmianie.
Ja dostałem w tym roku jakieś 60 centów podwyżki i zarabiam jakieś 15 EUR mniej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może wtedy dostawałeś jakieś dodatki? Albo Mogli Ci obliczać jakieś wakacyjne do stawki. Ciężko stwierdzić. Masz jakieś salarisy z tamtego czasu? Łatwiej by było coś wywnioskować
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Do tej samej obserwacji doszłyśmy z koleżanką. W jednym zakładzie ludzie zarabiają mniej tygodniowo, mając 3 euro na godzinę więcej, niż zarabiali te 5 lat temu.
Chyba powodem jest to, że co z tego że minimalna wzrasta, skoro koszty ubezpieczenia i zakwaterowania rosną. Nie mniej jednak jest to dość smutne.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Najlepiej jakbyś po prostu spytał się swojego pracodawcy lub przestudiował swoje CAO.
W 2022 wypłacali Ci od razu vakantiegeld i jakiś inny dodatek. W 2024 vakantiegeld odkłada się to jako rezerwa i zostanie wypłacone zapewnie w maju.
W 2022 możliwe, że dostawałeś pokrycie kosztów zakwaterowania w zamian za niższe wynagrodzenie, bo lepiej to wychodzi na netto. W 2024 Twój pracodawca się w to nie bawi, albo po prostu już
  • Odpowiedz