Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na tropie rowerowym w Trójmieście. Nawigował mnie dzisiaj Google Maps i zupełnie się on nie sprawdza. Zamiast kierować wygodnie ścieżkami to prowadzi po jakichś dwupasmowych drogach. Jechałem na do twierdzy Wisłoujście to poprowadził mnie tą tragiczną drogą z "kocimi łbami" zamiast ścieżką bo pewnie sobie wyliczył z 5 minut szybciej.

Próbowałem rysowania tras w Stravie ale to też mi średnio działa. Nie pokazuje na mapie najbardziej interesujących mnie punktów. W połowie rysowania kiedy dorysowuję kolejny cel to się wykrzacza cała trasa... Pobawiłem się trochę komootem i chyba to się wydaje na razie najlepszą opcją ale wyznaczanie tras też nie należy do najwygodniejszych. Może to ja nie ogarniam jak poprawnie z tych aplikacji korzystać? Nie wiem - oświeccie mnie ¯_(ツ)_/¯

Stąd moje pytanie to mireczków z tagu #rower - czego wy używacie do nawigacji przy wycieczkach? Chodzi mi przede wszystkim o wygodę i prostotę - żeby prowadziło głównie ścieżkami.
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@sstachuu nie wiem czy się objawia niewygoda tworzenia tras na komoot. U mnie działa ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oczywiście lepiej działa wersja web, ale w appce też da się coś wyrysować.
  • Odpowiedz
@sstachuu ja wyznaczam na komoocie na kompie. Dużo zmienia tryb jazdy jaki ustawisz, MTB prowadzi po największych dziurach, gravel trochę lepszymi ścieżkami, touring klei się do szlaków rowerowych
  • Odpowiedz
  • 0
OK mircy, dziś już wypoczęty na spokojnie podszedłem do komoota i wygląda to przyzwoicie. Jadę do Gdyni, więcej informacji po 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Życzcie powiedzenia i do zobaczenia na szlaku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
nie wiem czy się objawia niewygoda tworzenia tras na komoot.


@Wycu91: Pewnie tym, że większość chciałaby zaznaczyć start i punkt docelowy i mieć "idealną" trasę, a w przypadku roweru to nie jest takie proste, bo każdy lubi coś innego. Komoot dla mnie jest świetny, ale zawsze trzeba trochę ręcznie tę trasę poprawić. Np. w trybie "gravel" potrafi bez sensu skręcać w każdą boczną uliczkę. Mi tam brakuje trybu "płynnie" coś
  • Odpowiedz