Wpis z mikrobloga

Co myślicie o przesiadce z Horneta PC41 (przedlift) na Yamahe FZ8s lub FZ1s?
Wpadły mi w oko te dwa modele. Parametry silnika wiadomo, że inne, ale przeczytałem parę zdań o grzaniu nóg w czasie jazdy. Dla jednych to uciążliwe, drudzy nic takiego nie zauważyli. Ja raczej wolałbym tego uniknąć. O kole magnesowym też już wiem.
Są jeszcze jakieś bolączki?

W Hornecie poza podstawowym serwisem nic więcej nie musiałem robić przez kilka sezonów. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale kusi spróbować czegoś innego. Myślałem też o Triumphie 675 R albo 765 (ten drugi chyba na razie poza budżetem) i tutaj raczej same plusy.

#motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
@fakinMental: zmiana na nowsze "fajniejsze" to zawsze zmiana na plus, jako posiadacz ducati wiem co to grzanie w nogi, nie ma tragedii
poza tym masz jeszcze kawasaki Z 750/800/900
  • Odpowiedz
przeczytałem parę zdań o grzaniu nóg w czasie jazdy. Dla jednych to uciążliwe, drudzy nic takiego nie zauważyli.


@fakinMental: niech Ci, co narzekają cieszą się z tego, że nie mają silnika chłodzonego powietrzem i nie stoją w centrum w korku.

co do wyboru - sprawdzałeś też na żywo, jak na jednej i drugiej się siedzi? Jak Ci się podoba ich balans, umiejscowienie kierownicy, pozycja za kierownicą dla Twojego wzrostu, jakie są
  • Odpowiedz
przeczytałem parę zdań o grzaniu nóg w czasie jazdy


@fakinMental: w trasie nie przeszkadza, uciążliwe staje się w ciepłe dni w mieście. Pomaga uszczelnienie szpar tak, by gorące powietrze z chłodnicy szło pod motocykl, a nie na uda i pod kanapę - wtedy jest znośnie. Z drugiej strony - przy 10 oC przyjemnie grzeje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz