Wpis z mikrobloga

Czy oni widzą to co napisali
jak w dobie deficytu rąd do pracy ma ktoś mieć chęć niszczyć zdrowie w pracy w której mediana płac jest o 300zl większa od minimalnej krajowej

https://www.pulshr.pl/rekrutacja/firmy-maja-powazny-problem-nie-pomogly-nawet-podwyzki,104766.html

#pracodawcy jako jedyny ratunek widzą w postaci #imigranci

#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki #gospodarka #kolchoz #neuropa #4konserwy
Lukardio - Czy oni widzą to co napisali
jak w dobie deficytu rąd do pracy ma ktoś mie...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Dziwi ciebie brak chętnych do pracy w przemyśle, logistyce, magazynie za takiez arobki?

  • nie 37.7% (46)
  • zdecydowanie nie 30.3% (37)
  • a ja ale oni sa oderwani od rzeczywistości 7.4% (9)
  • raczej nie 5.7% (7)
  • raczej tak, bo to minimalna jest za wysoka 4.1% (5)
  • tak, pracownicy tylko chca więcej i więcej 4.9% (6)
  • Tak 4.1% (5)
  • nie wiem/ nie mam zdania 5.7% (7)

Oddanych głosów: 122

  • 9
  • Odpowiedz
@Lukardio: Co mnie ma dziwic? Pracodawcy rzucają 200-300 zł więcej niż minimalna i oczekują, że ktoś będzie swój kręgosłup i zdrowie zuzywał na jego magazynie?
Polscy przedsiębiorcy to patologia i tyle.
  • Odpowiedz
@Lukardio 5k brutto to 3.7k na rękę czy dużo? Zależy czy siedzisz na widlaku cały dzień czy rozladowywujesz kontener ręcznie. Zobacz ile płacą kasjerowi w lidlu/stonce. Najniższa krajowa w reichu na magazynie dostanie prawie 2x bo jakieś 6.2k PLN po przeliczeniu. A koszty utrzymania/życia są nieporównywalnie
  • Odpowiedz
@DragonBreath: no dobra ale na magazyniera musisz mieć dwie ręce i dwie nogi. No i zdrowie do dźwigania. Nic więcej nie potrzebujesz. Zakładając, że zgodnie z nazwą, minimalna płaca za minimalne wymagania. No to ile by przedsiębiorcy mieli płacić?

Tak, jest to bardzo mało. Ale no nie czarujmy się, te wymagania spełnia każdy zdrowy człowiek. Im więcej osób może wykonywać daną pracą tym zarobki są mniejsze, to jest dość proste
  • Odpowiedz
@Italian_plumber: No ogólnie się z Tobą zgadzam - pracę moze wykonywać każdy, owszem, ale skoro nikt się nie zgłasza i ludzie unikają tej pracy, bo mają lżejsze alteratywy w których nie muszą ciężko dzwigać i tracić zdrowia, to trzeba im zacząć płacić więcej i tyle.
Tylko, że polska patologia przedsiębiorcza nie zna takich pojęć jak podwyżka a hasło popyt-podaż sotsują tylko wtedy jak oni mają zyskać, a nie pracownik.
Nie
  • Odpowiedz
  • 2
@Lukardio jak ma być dobrze w tym kraju, skoro znikomy procent obywateli używa mózgu i głosuje na lewicę i socjalistów? XD

Uśmiechnięte Wykopki przecież są w większości zadowolone, Kraj mlekiem i miodem płynący a ratowanie gospodarki, rynku pracy a nawet wymierania spoleczenstwa to właśnie lewactwo chce rozwiązać imigrantami z Tadzykistanu, Nepalu, Kambodży i krajów arabskich xD XD XD XD
WykopX - @Lukardio jak ma być dobrze w tym kraju, skoro znikomy procent obywateli uży...

źródło: temp_file5438865287997707387

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Italian_plumber: @Gasikfps no ale w jednym i drugim jest brak rąk do pracy i co moga zrobić
polecacie żeby naciskali na rząd i przyjęli setki tysięcy pracowników z Azji i Afryki by pensje nie drgnęły, bo to praca nie wymagająca poza posiadaniem rąk i nóg ?

@WykopX taa, to Konfederacje pracodawców najbardziej naciskają na rząd żeby przyjmować jak najwięcej imigrantów
  • Odpowiedz
@Lukardio: zgadzam się. Według mnie prace pokroju układanie kostki brukowej powinny być cenione minimum 30 złotych netto, na pełnej umowie o pracę, nadgodziny również płatne. Powiem więcej, gdyby nie zdradziecki rząd który nas orkada byłoby to możliwe
  • Odpowiedz