Wpis z mikrobloga

Ale że nawet #microsoft zatrudnia teraz bezmózgów, którzy usunęli skrót ctrl+enter w Outlooku, który już nie oznacza wiadomości, jako przeczytaną, to się nie spodziewałem...
#komputery #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@BreathDeath: programiści powinni się powoływać na klauzulę sumienia w takich sytuacjach i eskalować to gówno wyżej, a nie przyzwalać na taki śmietnik, który spływa z góry (ale czego oczekiwać, jeśli sami nie są zbyt biegli w komputery, tylko w kopiowanie kodu ze slacka z nadzieją, że będzie działać bez poprawek...)
  • Odpowiedz
  • 0
wywalili możliwość przerzucania paska w systemie


@ciemny_kolor: w sensie, że na 11 już nie będę mógł mieć paska po lewej stronie ekranu, tylko będę musiał marnować miejsce na dole?!
  • Odpowiedz
@Ranger: Skąd wiesz, że nie eskalują? Rozumiem, że jak masz taska to go nie robisz, bo Tobie się wydaje, że nie jest ok?

Pracowałeś gdzieś w zespole, w którym jest kilkaset osób? Zresztą nigdy nie znasz całego systemu.
  • Odpowiedz
@Ranger: Eskalują, walka z wiatrakami. Kolega w zespole nawet został zwolniony z tego powodu bo powiedział że ten kto przygotował wymagania nie zna się na robocie i te funckjonalności są kompletnie bez sensu a Pm nie zna sie na zarzadzaniu.
Mi sie udalo pokazać ze pomysły są nietrafione, głupie, pokazałem problemy i zasugerowałem zmiany. W odpowiedzi usłyszałem "Ok, masz rację ale to już wszystko mamy gotowe więc narazie zróbmy tak
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: To nie tak że wywalili tą funkcję która istniała od Windowsa 95, zrobili coś jeszcze lepszego. Oni wywalili kompletnie stary pasek, zrobili nowy od zera, i nie dodali z powrotem funkcjonalności starego, a potem dziwią się że ludzie bawią się ExplorerPatcherem żeby przywrócić ten stary zamiast zaczaić że ludzie tak robią bo ten nowy jest wybrakowany. xD
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: Ano tak głęboko. Gdyby MS nie był cwelem to by ten nowy pasek doprowadził do równości funkcjonalności ze starym jeżeli chcieli zrobić nowy z fajnymi bajerami, no ale spieprzyli sprawę i z bólem powoli to doprowadzają do jakiegoś stanu używalności lata po premierze, jak zwykle. Jeszcze z rok lub dwa i może w końcu ogarną Win11 do tego stopnia że nie trzeba będzie dużo grzebać żeby dało się z
  • Odpowiedz