Wpis z mikrobloga

ktoś wie jaka jest prawidłowa odpowiedź? Zawsze te łamigłówki mnie pokonują.


@nWaldziu: obie zazwyczaj

Uczenie maszynowe ma pewną tolerancję. Nawet jak będziesz zaznaczał głupoty, ale większość rzeczy trafiasz to powinno przechodzić
  • Odpowiedz
@nWaldziu: gdzieś kiedyś czytałem, że takie "urwyki" nie mają specjalnego znaczenia, bo captcha sprawdza nie tylko, czy dobrze kliknąłeś w obrazek, ale też czy odbyło się to w sposób naturalny. Tak samo jak masz captchy, gdzie wystarczy jedynie kliknięcie kwadracika. Jednak ile w tym prawdy to nie wiem.
  • Odpowiedz
@nWaldziu prawidłowa odpowiedź jest taka, że nie chodzi o wybranie wszystkich kwadratów, a o wybranie ich. Tak algorytm rozróżnia to, że nie jesteś robotem. Algorytm śledzi ruch kursora po planszach. Jeśli to byłby bot to ruchy były by regularne czy jak to nazwać (no jak to bot) a człowiek to człowiek. Lekko mu ręką zadrży czy się zawaha. Kumasz chyba o co chodzi?
  • Odpowiedz
ktoś wie jaka jest prawidłowa odpowiedź? Zawsze te łamigłówki mnie pokonują.


@nWaldziu: prawdopodobnie przejdzie niezależnie od tego czy zostanie zaznaczony ten mały fragment sygnalizatora czy nie, łamigłowka sprawdza to czy jestes botem na podstawie tego w jaki sposób ruszasz myszą zaznaczając kwadraty
  • Odpowiedz
@kinkykylie: @zielony_goblin @11mac11 bzdura. To działa tak jak to opisał ktoś wyżej. To działa na podstawie tego co większość ludzi zaznaczyła. Dlatego czasami musicie uzupełnić dwa obrazki. Jeden by udowodnić że nie jesteś botem a ten sprawdza czy zaznaczyłeś to co inni. Drugi by nauczyć system co to jest poprawna odpowiedź. Kilkadziesiąt takich osób i już masz pewien wzorzec.

Naturalny ruch myszka możnaby przecież nagrać i go odtwarzać:)
  • Odpowiedz
@nWaldziu: Jak widać są różne teorie jak niby to działa, a prawda jest taka, że działa jak chce. Z moich obserwacji tych małych skrawków często nie wyłapuje. Co do teorii, że "można klikać co się chce" może i prawda, ale kilka razy próbowałem z ciekawości tak robić i nie pamiętam, żeby mnie przepuściło.
  • Odpowiedz