#plk #koszykowka

Normalnie nie piszę relacji z kolejek, ale postanowiłem skrobnąć, skoro po emocjonującym sobotnim popołudniu wyłoniono pary ćwierćfinałowe po 7 miesiącach gier. A więc jak dziś do tego doszło:

1. Anwil - 8. Spójnia: Anwil czekał na rywala, którym wg szacunków najprawdopodobniej mógł być MKS. Spójnia porażką z Dzikami (buzzer-beater Colemana) spadła w jednej chwili z 6. na 8.

2. Trefl - 7. MKS: na rywala spokojnie czekał też Trefl. MKS musiał wygrać mecz w Gliwicach i od pierwszej kwarty było wiadomo że go wygra (+20-30 cały mecz). Potem wszystko zależało już od innych (tzn. nie potem, równolegle). Legia wpuściła MKS do play-offów kosztem Startu, a Dziki w ostatniej sekundzie swojego meczu przesunęły MKS z 8. na 7. miejsce.

3. Stal - 6. Śląsk: Stal pokonała zdziesiątkowany i zdemotywowany Zastal w absurdalnych rozmiarach (126-60), a wygrana Legii sprawiła że Stal wygrała takie mini-zawody korespondencyjne o miejsca 3-5 (z Kingiem i Legią). Śląsk, podobnie jak MKS przesunął się o jedną lokatę (tylko że z 7. na 6.) w ostatniej sekundzie meczu Dzików i Spójni. Tzn. przesunął się rozpatrując tabelę live.

4. King - 5. Legia: to będzie hitowa para, kto wie czy nie "najgorętsze" ekipy końcówki sezonu, a jedna z nich nie zagra nawet o brąz (i może też nie zagrać w europejskich pucharach 2024/2025). Jak do tego doszło? Zwycięstwo Stali i Legii sprawiło że King nawet wygrywając swój mecz w Sopocie nie może liczyć na 3. miejsce, wynik w Ostrowie oznaczał też że na pewno trzecia nie będzie Legia (a przypominam że w Ostrowie było +66 i wynik był przesądzony właściwie przed meczem). W związku z tym, podczas czwartych kwart meczów już było właściwie wiadomo że King i Legia wpadają na siebie, a jedyną niewiadomą było to, kto będzie miał przewagę parkietu. Legia wygrała ze Startem i nic tu więcej nie mogła zdziałać, King wygrał w Sopocie (choć były momenty bliskie remisowi) i to mistrz Polski obronił przewagę parkietu w parze z Legią.

Ćwierćfinały gramy oczywiście w serii do 3 zwycięstw, początek 2 maja.