Wpis z mikrobloga

@Fattek trudniej sobie radzić na bezrobociu chociażby jeśli chodzi o mental i nikt mi pieniędzy nie da i muszę bardziej kombinować, być bardziej kreatywnym i tworzyć rozwiązania/systemy, które pozwolą mi zarobić, czyli no ogólnie przedsiębiorczość bo jak ktoś ma pracę to jedyne co musi to zrobić swoje i może sobie wyjść do domku i nie martwić się tym czy uda się zarobić pieniądze do następnego miesiąca. Ciężko wyrobić więcej niż 10
  • Odpowiedz
@Smonk_Da_Wead z podobnej przyczyny założenie rodziny daje boosta. Jak jest się samemu to akceptujesz status quo. Pracujesz u Janusza za drobniaki ale dla Ciebie wystarczy. Wygodnie Ci tam gdzie jesteś. A jeśli wiesz z potrzebujesz dużo więcej kasy i aktywnie w tym kierunku działasz to lepiej na tym wychodzisz. Nie myśli się o tym jak dostać 10% podwyżki tylko co zrobić żeby zarobić 2,3,5x więcej i podejmuje się ryzyko. To powoduję
  • Odpowiedz
@zibizz1: Daje boosta na początku, ale dalej to już różnie, bo duża szansa, że się zajedziesz i wypalisz. Z wiekiem dochodzi zmęczenie i niechęć do ryzyka, więc przy 30tce szuka się stabilnego etatu, a nie rozwoju.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek wiem, mam cię na czarnej z tego powodu;), dlatego Ty masz 22k a ja 35k i w tym urlop i robota bezstresowa. A do tego 2x tyle dochodów dodatkowych

@cyk21 to prawda, jak przestajesz myśleć o wzroście wydatków to i przychody przestaną rosnąć. Jak już ktoś ma dzieciaki 3+ i brak planu na kopejne a wszyscy członkowie rodziny są zadowoloni z tego co jest to stagnacja i stabilizacja.

Tzn
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek wiem, mam cię na czarnej z tego powodu;), dlatego Ty masz 22k a ja 35k i w tym urlop i robota bezstresowa. A do tego 2x tyle dochodów dodatkowych


@zibizz1: xd a co ci niby żoną pomaga klepać CRUdY? Żona i dziecko to bycie przegrywem. Spróbuj sobie kupić motocykl drona czy gierkę na pc, konsole. Zobaczymy czy zona ci pozwoli wydać "wspólna" kase
  • Odpowiedz
@Fattek Nauczenie się negocjowania i asertywności dało mi najlepszy zwrot finansowy. Nauczenie się być ego-less podczas pracy dało mi największy posłuch wśród współpracowników. Skupienie się na biznesowej wartości zamiast na optymalizacji i czystym kodzie (craftsmanship) dało mi większy posłuch wśród osób które mają moc decyzyjną w mojej pozycji w firmie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek wiem, mam cię na czarnej z tego powodu;), dlatego Ty masz 22k a ja 35k i w tym urlop i robota bezstresowa. A do tego 2x tyle dochodów dodatkowych


@zibizz1: Zakładam, że masz 35-40 lat. Zajmij się może tą żoną z dziećmi, bo to w #!$%@? żenujące, że typ w średnim wieku jest na tyle zakompleksiony, że próbuje zaimponować innym na portalu ze śmiesznymi obrazkami. xd

Zresztą to
  • Odpowiedz