Wpis z mikrobloga

Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i zalaniu anhydrytem okazało się że ciśnienie w instalacji podłogowej spadło do zera. Wina na szczęście leżała w śrubunku przy rozdzielaczu i po uszczelnieniu i zalaniu wodą od 10 dni było wszystko w porządku. Utrzymywały się 2 bary.

Dziś przyszedłem na budowę (nie byłem od środy, nikogo innego też nie) i okazuje sie, że ciśnienie spadło do 1 bara. Nigdzie nie widać wilgoci. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że przez ostatnie dni i noce były pootwierane okna i przez zimne noce woda zmniejszyla objętość. Pytanie czy mogło ono spaść aż tak. Hydraulik wpadnie dopiero w poniedziałek, więc może ktoś tu będzie w stanie cos powiedzieć i mnie uspokoić? ()

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #hydraulika
Hayabussa - Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i ...

źródło: temp_file6256800269750377704

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Jeśli próbę robisz wodą, to powinieneś nabić nie 2 a 10 barów chociaż tyle chyba nie wytrzymuje rura od podłogówki to wtedy coś bliżej 4 barów. Powietrzem testuje się na 3 bary bo lepiej się rozchodzi w rurze niż woda, którą trzeba właśnie wtłoczyć z większym ciśnieniem. Dodatkowo test nie polega na zostawieniu tego na dobę czy kilka dni a na dwie godziny maks. Ogólnie po wstępnym zalaniu, odczekaniu
  • Odpowiedz
  • 3
@ProgramistaNaBudowie powietrzem było nabijane do 3,6 bara. Spadało dopiero po 24h do zera. Próba 60 minutowa jak sugerujesz nie wykazala absolutnie nic zlego. Teraz przez 10 dni utrzymywaly sie 2 bary na wodzie i nagle spadlo do 1 po takim czasie. Więc szukam możliwych powodów.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Hmm, to ciekawe, że tak długo nie było żadnej oznaki spadania skoro do zera później zeszło. Mogła się woda ułożyć jakoś lepiej i spadło o 1 bar. Dobij i sprawdź za jakiś czas. Może zapowietrzyło się gdzieś? Spróbuj najpierw odpowietrzyć pętla po pętli. Wszystkie zakręcasz, odkręcasz odpowietrznik przy rozdzielaczu (może to być jednocześnie zawór spustowy) i odkręcasz obwód aż zacznie wylatywać woda. Później dobijasz i lecisz z następną.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: To może inaczej. Ja bym szukał problemu tak:
1) Zakręć wszystkie obwody i zasilanie oraz powrót rozdzielacza (nie wiem ile ich masz).
2) Napełnij to co się da od manometru do zasilania na rozdzielaczach i przeprowadź test.
3) Otwórz zasilanie rozdzielacza, dobij i przeprowadź test.
4) Testuj pętle po kolei. Otwórz zasilanie pętli, dobij, przeprowadź test. powtórz dla kolejnych pętli bez zakręcania poprzednich jeśli test się na nich powiódł.
5) Otwórz powrót ze wszystkich pętli, dobij
  • Odpowiedz
możesz też obejść dom dookoła i zobaczyć (nie wiem czy dom już jest ocieplony) czy w obrębie cokołu budynku nie ma jakichś plan, zawilgoceń, przejdź się też pod całym domu i pooglądaj ściany, jeśli woda z podłogówki gdzieś się wydostaje to ściana może ją podciągać do góry i będziesz widział to zawilgocenie.
  • Odpowiedz