Wpis z mikrobloga

Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i zalaniu anhydrytem okazało się że ciśnienie w instalacji podłogowej spadło do zera. Wina na szczęście leżała w śrubunku przy rozdzielaczu i po uszczelnieniu i zalaniu wodą od 10 dni było wszystko w porządku. Utrzymywały się 2 bary.

Dziś przyszedłem na budowę (nie byłem od środy, nikogo innego też nie) i okazuje sie, że ciśnienie spadło do 1 bara. Nigdzie nie widać wilgoci. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że przez ostatnie dni i noce były pootwierane okna i przez zimne noce woda zmniejszyla objętość. Pytanie czy mogło ono spaść aż tak. Hydraulik wpadnie dopiero w poniedziałek, więc może ktoś tu będzie w stanie cos powiedzieć i mnie uspokoić? ()

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #hydraulika
Hayabussa - Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i ...

źródło: temp_file6256800269750377704

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • 0
Zbaczając z tematu chciałem tylko nadmienić że bardzo dobrze zrobiłeś że wylałeś anhydryt ponieważ bardzo dobrze przewozi ciepło i jest bardzo wytrzymały. Wylałem tego naprawdę kilkaset ton.
  • Odpowiedz
@Hayabussa Dolać wodę do instalacji, odpalić piec i szukać kamerą termowizyjną. Ostatnio mi tez nie wiadomo czemu spadło ciśnienie przy wygrzewaniu, ale juz jest Ok. Chyba że nie masz jeszcze pieca, to szukać po rozdzielniach. Nic innego juz nie wymyślisz.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Przede wszystkim podłogówki nie zalewa się wodą z kranu tylko wodą zdemineralizowaną :) o małej twardości aby posłużyła ci ta podłogówka.
  • Odpowiedz
woda nie zmienia swojej objętości bez względu na temperaturę chyba że ta spadła poniżej zera i lòd rozsadził jakąś rurkę.


@pawel-kilian: Naczynia przeponowe robią/monutją pewno dlatego bo lobby naczyń-przeponowych przeforsowało fake news o rozszerzalności cieplnej wody, zobacz, nawet na Wikipedii jest o tym artykuł https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozszerzalno%C5%9B%C4%87_cieplna

To lobby musi być potężne i ogólnoświatowe, artykuł jest w wielu wersjach językowych i wygląda bardzo poważnie.
  • Odpowiedz
normalne jeśli nie zostałą instalacja na 100% odpowietrzona i temp czynnika spadła, jeśli nie było ogrzewane to tym bardziej może spaść, normalnie dolać wody do 2barów i obserwować
  • Odpowiedz
  • 0
spadek temperatury nie mógł spowodować spamu ciśnienia. 2 na 1 bara, prędzej zapowietrzona podłogowa, pytanie czy przy zalewaniu podłogówki hydraulik odpowietrzał ją.
  • Odpowiedz