Wpis z mikrobloga

parę lat temu to zaszło, ale pamiętam to jak dziś, takie wspomnienie mam i się podziele z wami, mianowicie typ leżał sobie na ławce znajdującej się na patio obiektu. Straż miejska to zauważyła i podjechała do nas, ochrony takiej od chodzenia po galerii i liczenia kafelków z kazdym krokiem, raz na tydzień jakiejś interwencji typu pokaż co masz w plecaku ziomuś , poprosiła o asystę. Nasz szef obiektu dał na to zgodę.

No to idziemy akurat niedaleko było. Ja, kolega, koleżanka i szef. Podchodzimy do tego gościa i funkcjonariusz, w swojej nieskończonej mądrości mówi:

"Dzień dobry, [...] narusza pan artykuł 143. kodeksu wykroczeń, o 'nie używaniu dóbr publicznych zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie może pan tutaj leżeć, powinien pan siedzieć."

Co to #!$%@? znaczy, że leżenie na ławce i wygrzewanie się na słońcu w niedzielę, będąc trzeźwym i nie sprawiającym kłopotów jest 'używaniem ławki w nieprawidłowy sposób'?

Sprawdziliśmy ten przepis, faktycznie tak wygląda i tutaj pojawia się pewna rzecz. Spójrzcie na to, jak łatwo jest podciągnąć cokolwiek pod tak fatalnie skonstruowaną notkę prawną. Czy to oznacza, że kładąc plecak na ławce również mogę dostać mandat i popełniam wykroczenie?

Morał z tego taki, że gość dostał 100 zł mandatu a Wy nie musicie zawsze ufać, że prawo jest po waszej stronie. Zwykle #!$%@? nie jest, szczególnie gdy jest opisywane w tak dziwny, okrężny sposób że interpretacja go może zupełnie nie odzwierciedlać stopnia popełnionego przez Was, #acab do #!$%@? #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@KingaM: Dobrze się zachowali, klienci rzutem oka widzą śpiącego, pijanego - od spania jest dom. Robiliście zgorszenie i antyreklamę, nie dziwne że dostał mandat. Wśród ludzi, zachowuj się jak człowiek. Bardzo proste, nie przerzucaj winy na innych. Mogę przyjść do Twojego domu poleżeć sobie? Raczej był by telefon na policję.
  • Odpowiedz
  • 0
@Canis_Majoris: przecież mówię że był trzeźwy, nie mam problemu z tym żeby kto glebnął se na ławkę pustą jak jest zmęczon i pusto wszędzie, absurd prawie taki sam jak dostać mandat we własnym domu za picie albo obnażanie się patrz przykład Jaca od #danielmagical
  • Odpowiedz
Czy to oznacza, że kładąc plecak na ławce również mogę dostać mandat i popełniam wykroczenie?


@KingaM: prędzej przeoczę człowieka korzystającego z ławki w pozycji horyzontalnej, niż siedzący martwy obiekt.
  • Odpowiedz