Wpis z mikrobloga

#przegryw #przegrywpo30tce #polityka #ukraina #rosja #wojna #pracbaza #polska #niemcy #ciekawostki

Dziękuję polskim władzom, że postraszyliście wizją deportacji w celu wysłania na front, ukraińskich chłopów. Na pewno Polska na tym zyska... A tak serio, to działanie na szkodę państwa polskiego. Ukraińscy pracownicy, stanowiący istotny element naszej gospodarki, uciekną na przykład do Niemców, którzy nie dość, że nie grożą im deportacją, to jeszcze przyjmą ich do swoich zakładów, na budowy, z otwartymi ramionami.

Kto więc zyska na działaniach polskich władz? Na pewno nie Polska, którą opuszczą pracujący, ukraińscy mężczyźni. Ukraina też nie zyska nowych rekrutów. Zyskają państwa, do których uciekną ci pracownicy, a i jeszcze zyskają pontoniarze z Afryki, których efektywność pracy, kultura techniczna i uczciwość stoi na niższym poziomie, aniżeli w przypadku pracowników z Ukrainy. Kimś przecież Janusze biznesu będą chcieli zapełnić powstałą po Ukraińcach lukę na rynku pracy.

Dodam, że ci Ukraińcy są nam bliżsi kulturowo, aniżeli Mokebe z Afryki, albo Depak z Bangladeszu.

Cytując klasyka, działania władz mogę podsumować tymi słowami: "narodowi, polscy idioci"
Kopytnik_1 - #przegryw #przegrywpo30tce #polityka #ukraina #rosja #wojna #pracbaza #p...

źródło: Screenshot_20240426-095305~2

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Ci co się zintegrowali na tyle żeby dostać obywatelstwo nie mają się czego obawiać reszta niech jedzie. Łatanie gospodarki importem taniej siły roboczej nie jest dobrym pomysłem. Zyski z tego czerpie bardzo wąska część społeczeństwa a koszty ponoszą wszyscy. I piszę to jako przeciwnik wrzucania ludzi do maszynki do mięsa.
  • Odpowiedz
Łatanie gospodarki importem taniej siły roboczej nie jest dobrym pomysłem.


@Towarzysz_Moskvin: Zwiekeszy sie relokacja zachodnich firm to zmienisz zdanie. Skoro to nie jest dobry pomysł to czemu kolejne kraje to wolą? Tylko Japonia poszła w storne przepalenia ogromnych sum na automatyzacje produkcji, ale i tak cos tam o luzowaniu w kwestii migracji mówili.
  • Odpowiedz
@szurszur: Silnej gospodarki nie budujesz na międzynarodowych korporacjach używających twojego kraju jako rezerwuaru taniej siły roboczej. Jeszcze głupszym pomysłem jest utrzymywanie statusu takiego rezerwuaru poprzez import jeszcze większej ilości taniej siły roboczej.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: bardzo dobra decyzja polskiego rządu i pisze to jako wyborca PiS. Kto chciał się zasymilować to już to zrobil, reszta saszek spod zabki powinna wrócic na front lub poszukać szczescia gdzies indziej
  • Odpowiedz
Silnej gospodarki nie budujesz na międzynarodowych korporacjach używających twojego kraju jako rezerwuaru taniej siły roboczej.


@Towarzysz_Moskvin: A to kto zbudował silna gospodarke w regionie bez zachodnich firm? Mołdawia? Ukraina? Białorus? Bosnia? Serbia? Im mniej zachodnich firm tym biedniejsze kraje.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Na pewno nie opierać gospodarki o tanią siłę roboczą z importu. Obecnie demografia hamuje wszędzie poza Afryką ale i tam w końcu zwolni i o ile bardzo bogate państwa będą jeszcze w stanie skusić imigrantów w celu pudrowania trupa jakim jest obecny model gospodarczy o tyle Polska nie ma w takiej konkurencji szans.

@szurszur Bardzo dobre pytanie, który kraj zbudował silną i innowacyjną gospodarkę ?

Zdziwił byś się ile zachodnich
  • Odpowiedz
  • 1
@pokyw123: czytałeś mój post? Przecież te chłopy uciekną dalej, nie będą wracać na Ukrainę. Niemcy już zadeklarowały, że nikogo deportować nie będą. A ich gospodarka, chętnie ich przyjmie. Polska tym klasycznie wylała dziecko z kąpielą.
  • Odpowiedz
Bardzo dobre pytanie, który kraj zbudował silną i innowacyjną gospodarkę ?


Zdziwił byś się ile zachodnich firm jest na takiej Ukrainie.


@Towarzysz_Moskvin: Pytałem ktory kraj w regionie zrobił silna gospodarke bez zachodnich firm ( i imigracji) a za przykłąd podajesz zachodnie firmy, ktore są z krajów, ktore sie rozwijały poprzez sciaganie imigrantów. W Ukrainie sa zachodnie firmy, tak jak Bosni czy były w Białorusi czy sa w Serbii gdzie jak uda
  • Odpowiedz
@szurszur: Śmiem twierdzić że żaden kraj w regionie nie zbudował silnej i innowacyjnej gospodarki.
Btw wiesz jak jest udział zachodnich korporacji w najbardziej dochodowej gałęzi ukraińskiej gospodarki jaką jest rolnictwo? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Towarzysz_Pawulon PKB to dość #!$%@? wskaźnik opisujący gospodarkę. To oczywiste że rośnie jak jest więcej ludzi problem jest w tym jak owoce owego wzrostu są dystrybuowane. W stanach za operację kolana zapłacisz kilkaset
  • Odpowiedz
Btw wiesz jak jest udział zachodnich korporacji w najbardziej dochodowej gałęzi ukraińskiej gospodarki jaką jest rolnictwo?


@Towarzysz_Moskvin: Nie bierzemy pod uwage jakiejs wyrwanej galezi, a calosc gospodarki.

Śmiem twierdzić że żaden kraj w regionie nie zbudował silnej i innowacyjnej gospodarki.


@Towarzysz_Moskvin: No i nasłąbsze sa gospodarki z mniejszym udziałem zachodnich firm.
Dlaczego wiec uważasz, ze pozbycie sie zachodnich firm pomoże nam w budowie silnej innowacyjnej gospodarki skoro jak sam uważasz
  • Odpowiedz
no i Ukraina z najgorszą gospodarką w Europie jest dowodem że niekoniecznie zachodnie firmy zaprowadzą zawsze dobrobyt zgodnie z twoim rozumowaniem


@Towarzysz_Pawulon: CO? Przeicęz Ukraina na Zachód otwarłą sie niedawno, a na dodatek ma w tym czasie wojne, wiec jak niby to ma tego dowodzic? Przeicęz ona przez lata hołdowała utrzymaniu wiekszej ilosci koncernów w rekach swoich obywateli i państwowych i sprzeciwiała sie dużemu wejsicu zachodnich firm.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: T Jest tak jak pisąłem, brak westernyzacji w Europie to bieda, chyba, że masz dotacje z ogromu surowców naturalnych (ale nie gówno w rodzaju wegla kilometry pod ziemia) . Myslisz, że Wegry, Polska, Czechy i reszta sa takimi debilami i podkaldaja sobie kłody pod nogi żeby scigac zachodnie inwestycje do siebie zamiast do sasiada, bo przecięz mogliby w zamian cudownie zrobic sobie sami innowacyjne i mocne gospodarki? Jakoś nikt nie
  • Odpowiedz