Wpis z mikrobloga

#przegryw #przegrywpo30tce #polityka #ukraina #rosja #wojna #pracbaza #polska #niemcy #ciekawostki

Dziękuję polskim władzom, że postraszyliście wizją deportacji w celu wysłania na front, ukraińskich chłopów. Na pewno Polska na tym zyska... A tak serio, to działanie na szkodę państwa polskiego. Ukraińscy pracownicy, stanowiący istotny element naszej gospodarki, uciekną na przykład do Niemców, którzy nie dość, że nie grożą im deportacją, to jeszcze przyjmą ich do swoich zakładów, na budowy, z otwartymi ramionami.

Kto więc zyska na działaniach polskich władz? Na pewno nie Polska, którą opuszczą pracujący, ukraińscy mężczyźni. Ukraina też nie zyska nowych rekrutów. Zyskają państwa, do których uciekną ci pracownicy, a i jeszcze zyskają pontoniarze z Afryki, których efektywność pracy, kultura techniczna i uczciwość stoi na niższym poziomie, aniżeli w przypadku pracowników z Ukrainy. Kimś przecież Janusze biznesu będą chcieli zapełnić powstałą po Ukraińcach lukę na rynku pracy.

Dodam, że ci Ukraińcy są nam bliżsi kulturowo, aniżeli Mokebe z Afryki, albo Depak z Bangladeszu.

Cytując klasyka, działania władz mogę podsumować tymi słowami: "narodowi, polscy idioci"
Kopytnik_1 - #przegryw #przegrywpo30tce #polityka #ukraina #rosja #wojna #pracbaza #p...

źródło: Screenshot_20240426-095305~2

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
le przecież ja nic takiego nie napisałem tylko że wspomniałeś wyżej że Ukraina ma sporo zachodnich firm i tyle


@Towarzysz_Pawulon: Co? Nie pisałem, że sporo - pisalem, ze mniej niz bogatsze kraje regionu, iwedc jak juz to odwrotnie twierdzilem. Do tego z dupy twierdizles, ze wejscie zachodnich firm nie daje w UA dobrobytu - gdzie raz duzego wejscia wczesniej nie bylo, bo był to kraj broniacy sie przed prywatyzacja przez Zachód
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Myślę że wszędzie tam gdzie jest małe rozwarstwienie społeczne a zagraniczne korporacje są trzymane za przysłowiową buzię. Niewiele już takich pozostało myślę że Dania jest jednym z ostatnich fajnych przykładów.
@szurszur Nie "jakiejś" tylko najważniejszej pojedynczej gałęzi będąca jednocześnie tą najbardziej dochodową.
Co do inwestycji to dane się z tobą nie zgadzają cumplu:
https://data.worldbank.org/indicator/BX.KLT.DINV.WD.GD.ZS?locations=UA
https://data.worldbank.org/indicator/BX.KLT.DINV.WD.GD.ZS?locations=PL
Jeżeli twoja teoria była by prawidłowa to Ukraina i Polska miały by zbliżone gospodarki.
Kluczem
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Jaka moja teoria? Nie pisałem, że sila gospodarki zalezy tylko od tego ile jest zacgranicznych
Po drugie i tak pisąłem tylko o zachodnich firmach, a mi wrzucasz jakies dane z zagranicznymi inwestycjami gdzie duża czesc to chinskie i kacapskie wchodzace przez Cypr, wiec sugerowanie, że rzekomo wg mnie PL i UA powinny miec zbliżone gospodarki to totalny odlot.
  • Odpowiedz
@szurszur:

Jaka moja teoria? Nie pisałem, że sila gospodarki zalezy tylko od tego ile jest zacgranicznych

( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

A to kto zbudował silna gospodarke w regionie bez zachodnich firm?

Mocno sugerowałes korelację między ilością zachodniego kapitału a budowaniem silnej gospodarki a jak dostałeś dane temu przeczące to zacząłeś fikolkowac.
Chiny to marginalne inwestycje natomiast Cypr owszem odpowiada za
  • Odpowiedz
Mocno sugerowałes korelację między ilością zachodniego kapitału a budowaniem silnej gospodarki


@Towarzysz_Moskvin: Przeicez sam napisaleś, że nikt nie zbudowal silnej gospodarki, ja nie podalem ani jednego z silna innowacyjna.
Oczywistym jest, że potrzeba tez zachodnich procedur i nadzoru w postaci UE i innych czynników, ktore sprawiły, ze jedne kraje poszły do przodu mocnmiej, a inne mniej. Jednak żaden nie poszedł do przodu dlatego, że nie wpuscił zachodniego kapitału i zablokowął imigracje
  • Odpowiedz