Wpis z mikrobloga

@WielkiPowrut88: W takiej powiatówce jak Rybnik, już stawiane są prawie puste bloki... niby przeznaczone na najem od prywatnego inwestora, gdzie czynsz to koszt 2k+. Z reguły w centrum, to na 9 mieszkań tylko dwa z zewnątrz wyglądają jakby ktoś wynajmował, reszta stoi pusta w środku, bez zasłon, mebli w środku itd. I tak od roku po skończeniu budowy
  • Odpowiedz
  • 0
@PanieAreczku: @TiabOdTyluToBait-ciarz U mnie też stawiają takie mieszkania kolekcjonerskie. Są takie co ludzie już po 10 lat kiszą. Najwyraźniej się oplaca, bo w inwestycji którą bylem zainteresowany były mieszkania po 6300/m w 2020, Aktualnie te same mieszkania w stanie deweloperskim sprzedają ludzie po 11000/m prawie 300k zysku na takim przeciętnym mieszkaniu w 4 lata. Ten blok skończyli w 2019 i jak idziesz wieczorem to tak < 50% Widać że ktoś mieszka
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: ale ja nie neguje. Moja działka wzrosła w dwa lata na wartości o 200k. pln.
Tak dzisiaj mysle, czy nie skonczyc budowy, nie sprzedac domu z zyskiem i nie zainwestowac w kawalerki na wynajem dla naszych rodaków. Razem z oszczędnościami, po spłacie krechy będzie to na jakieś 6 kawalerek w Warszawie w dobrych lokalizacjach. Z każdej niech spłynie z 3k po podatkach, to mam 18k dochodu pasywnego miesięcznie plus wzrost
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 Raczej nie. Chiny to nadal kraj komunistyczny i tam władza jednym dekretem może pozbawić obywateli pieniędzy, albo firmy. Zatem jedynym sensownym sposobem na lokowanie nadwyżek kapitału są nieruchomości i to najlepiej za granicą.

U nas to bardziej kwestia sentymentu i wiary w dalsze wzrosty. Jak tylko zacznie się korekta, to inwestorzy zaczną w panice wyprzedawać, by mniej stracić.
  • Odpowiedz