Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebna pomoc. Jestem na redu 2 miesiące i waga systematycznie spadała w dół. 2 tygodnie temu w sobotę ważyłem 111.2kg i byłem tego dnia na weselu. Pozwoliłem sobie trochę zjeść (chodzi o dania nie ciasta itp), wódki parę kieliszków tylko. No i od tamtego momentu jakbym się zatrzymał na tej wadze 111.2 :V nic nie idzie, obwody też stanęły. Jem tak jak jadłem wcześniej ruszam się i ćwiczę jak wcześniej i nic. Przed tym weselem zdarzało mi się nie dobijać makrosow (białko trzymałem max a reszty nie dobijałem Bo byłem Nazarty) i w taki sposób zamiast 2500 kcal miałem 1900+-
Ktoś miał podobną sytuację, wie jak można z tego wyjść ? Wróciłem na stałe 2500 kcal i dobijam wszystkim
#mikrokoksy #redukcja #odchudzanie #dieta
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Charz nie spodziewał bym się na wykopie tak obszernych odpowiedzi () bardzo dziękuję za te cenne informacje. Rozumiem że za bardzo dramatyzuje i powinienem ciągle lecieć jak leciałem i czekać na efekty. W takim razie mam to pytanie, mam dobijać to makro jak mi brakuje +-300-400 kcal zakładając że wszystko mam wyliczone i tyle faktycznie brakuje? Czy organizm może się później przyzwyczaić do niskiego
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: nie ma sprawy, sam zaczynałem z dużo większym problemem niż Ty i wiem jak dosłownie kilka dobrych rad potrafiło ustawić mnie na właściwe tory.

Ja osobiście nie rozbijam precyzyjnie makro - ma się zgadzać białko i kalorie, podział na tłuszcze i węgle nie robi mi na co dzień jakiejkolwiek różnicy, poza tym że przed treningiem siłowym staram się zjeść trochę więcej węgli. Polecam takie podejście, różnic w postępach prawie
  • Odpowiedz
  • 0
@Charz czyli fanaberie w stylu "jadłeś 1900 amisst 2500 i Tera organizm traktuje 0 kaloryczne jako 1900" mam se wsadzić między bajki ? Bo właśnie często byłem najedzony mając 2g białka a reszty makro nie dobijałem (fanatyk mięsa i twarogow)
Dziękuję tak czy siak za rady ()
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: nie do końca między bajki - wraz ze spadkiem wagi, spada też na stałe zapotrzebowanie kaloryczne (logiczne - mniej ciała - mniej energii potrzeba do utrzymania Cię przy życiu). Dodatkowo, tryb "oszczędzania energii" organizm może utrzymać nawet do paru tygodni od zakończenia redukcji. Oczywiście to wszystko ma swoje ograniczenia i jeżeli wielki chłop będzie jadł 1900 kcal, to jest to za mało, aby w jakiejkolwiek konfiguracji organizmowi wystarczyło to
  • Odpowiedz