Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit #ppbit #4programmers = #4mitomans

Wołam największych mitomanów tagu @Pasterz30 @LazyInitializationException

Tak wygląda realia w IT!!! Nie masz 10 lat stazu to masz max 18k netto b2b
10 lat stażu to dobijasz do 20k netto b2b

Nikt nie zarabia 30, 40k po 5, 6, 7 latach pracy!

żeby mieć 30k to trzeba być minimum LEADEM lub #!$%@? #!$%@? wymiataczem. Praca minimum 8h jak sie wyrobisz w stresie, a jak nie to 9-10h dziennie (darmowe nadgodziny)

W dodatku trzeba mieć autyzm + być pasjonatą!

Autor tego wpisu sam napisał

Wcześniej własne projekty, jestem pasjonatem, zacząłem programować na commondore64 w pierwszej klasie podstawówki. Potem amiga i w 4 klasie podstawówki PC Pentium 90 i 8mb ramu. Totalnie wsiąknąlem w C. Potem lepsze kompy, linux, w 2 klasie liceum rodzice założyli internet i odkryłem spoja. :P


Taka osoba co zaczyna programować na studaich w wieku 20 lat NIE MA PODAJZDU do typa! O 30k to może pomarzyć. O tych zyebach bootcampowiczach nawet nie wspominam xD

gdy masz 13-14 lat stażu to przy odrobinie szczęścia dobijasz do mitycznych 30k netto b2b bez urlopów co daje jakieś 22k na rękę (odliczając bezpłatne 26 dni urlopu) a nawet 20k średnio jak zachorujesz na 1-2 miesiące w roku, minus 3-4k na emeryture jako że na B2B trzeba samemu inwestować, razem 16k netto na rękę po 13-14 latach pracy :)

ELDORADO
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: realne stawki

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: no ale czemu zaraz mitoman? A moze sie wpasowuje w to co przedstawiles?

exp - 10lat
side projekty - wykop-gpt xD
autyzm - jeszcze jak
lead/#!$%@? - jestem architektem aplikacji z ktorej czesc z Was korzysta na co dzien (niestety nie wykop :( )

Zarobkami sie nie bede chwalil bo uwazam ze na moim stanowisku i z tym co do tej pory juz zrobilem dla mojego kolchozu powinienem zarabiac wiecej
  • Odpowiedz
@adrninistrator: a powiedz szczerze - takie osoby których nie pasjonuje IT czyli mają te 8-10 lat stazu ale dalej średnio kodują, 8h i wyłączają komputer. Zero własnych projektów, douczania się po godzinach, open sourców, hackatonów, konferencji. Jakie są ich realne możliwe zarobki?

Na wykopie panuje przeświadczenie, że na rozmowie wystarczy być wygadanym i zmyślać i dostajesz 30-40k, myślisz że to realne? Moim zdaniem osoby 8-10 lat stażu co nie pasjonują się
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: No tak jest. Prawda jest taka, że nikt nie sprawdza żadnych projektów i githubow, na rozmowie trzeba opowiedzieć co się robiło i jakie ma się pomysły. Techniczni rekruterzy od razu wyłapią czy ktoś mówi prawdę czy zmyśla. Jak ktoś ma dużą wiedzę, pracuje szybko i dobrze, to ma duże zarobki, szybko awansuje na wyższe stanowiska. Inni mają po prostu pozycję midow i średnie zarobki
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Posiadanie jakiegoś worklife balance to nie jest nic złego. Co do zarobków najlepiej UOP i robić po pracy co się lubi i spędzać czas z rodziną.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Posiadanie jakiegoś worklife balance to nie jest nic złego. Co do zarobków najlepiej UOP i robić po pracy co się lubi i spędzać czas z rodziną.


@Aryo: ale nie o tym był wpis

Chcesz 30-40 to zapomnij o work life balance i bądź pasjonatem od urodzenia
Chcesz work-life-balance to twoim sufitem jest 17k brutto UoP/20k netto b2b po 10 latach pracy od 8 do 16
  • Odpowiedz
Tak wygląda realia w IT!!! Nie masz 10 lat stazu to masz max 18k netto b2b


@nad__czlowiek: Znaczy wierzę Ci, że w twojej bańce tak to wygląda, ale jednocześnie obecnie w Polsce 18k netto UoP to stażysta może dostać.
  • Odpowiedz
Chcesz 30-40 to zapomnij o work life balance i bądź pasjonatem od urodzenia


@nad__czlowiek: nope, ledwo co studia zdałem, poszedłem w programowanie po studiach i się okazało, że jestem dobry. Ot, cała historia. Po godzinach siedzieć nie musze, do open source zdarza mi się commitować, ale tylko w czasie firmowym.

Mordo, to że Ty tego nie jesteś w stanie ogarnąć (co też widać po twoich ostatnich postach) nie znaczy, że się
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: caly czas koncentrujesz sie tylko na stawkach z kontraktowni rozliczanych w PLN. A przeciez mozna zarabiac w EUR lub USD, siedzac w PL to po 1.
Po 2 w korpo z Tier 1 stawki sa znacznie wyzsze,tylko o tym nie wiesz bo nikt Ci nigdy takiej roboty nie zaproponowal.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: co XD ale #!$%@?. Osobiście znam osoby, które już na stanowisku seniorskim miały powyżej 30k.

18k na b2b? Tyle to wydajemy na ratę kredytu i leasing samochodu.

Miały mniej niż 10 lat doświadczenia i nie mają autyzmu xd

Idź lepiej popytaj ile płacą w top3 it korpo. Oczywiście mówię o top3 światowe, w nie Polskie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: a jeszcze jedno. Można zarabiać powyżej 40k i mieć woke life balance. Moj niebieski okazjonalnie pracuje dłużej. Ma czas dla mnie. Także ten Twój wysryw ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
  • Odpowiedz