Wpis z mikrobloga

W amerykańskich big techach rośnie dyskryminacja... kastowa. Z powodu coraz większej liczby pracowników hinduskiego pochodzenia oraz przenoszenia coraz większej liczby pozycji do Indii.

Jeden z komentarzy:
https://www.reddit.com/r/technology/comments/1catsmy/comment/l0ucjlq/

Jak czytam reddita to jest ich zdecydowanie więcej, ale nie zapisuję ich żeby linkować. Polecam poczytać wątki it to je zobaczycie. Amerykanie ostatnio sporo narzekają na Hindusów oraz wizy H1B przez które rzekomo techy zatrudniają coraz więcej zagranicznych (szczególnie z Indii) za mniejszą stawkę niż ich. Jak jest to nie wiem do końca, ale jest to wątek który będę z ciekawością śledził.

#programowanie #programista15k #it
  • 6
  • Odpowiedz
@jerzy_s: tak było od zawsze, możliwe, że teraz jest więcej hindusów i problem jest bardziej widoczny. Generalnie to niezły cyrk, bo nie ma to kompletnie żadnych zalet poza benefitami dla wysoko urodzonych hindusów. Słyszałem od swojego menago, że był świadkiem (myślę, że spokojnie z 10 lat temu) wydarzenia jak hindus kilkukrotnie niżesz w hierarchi firmy zwyzywał tego drugiego, że jest ludzkim śmieciem itd, bo mógł
  • Odpowiedz
@jerzy_s: Doskonale ich rozumiem, pracując z ludźmi z różnych narodowości też nie lubie Hindusów. Wolę Polaków narzekaczy. Hindusi jako podwładni sa do dupy, dobrzy sa jako kierownicy, szefowie pod warunkiem ze maja troche oleju w głowie.
  • Odpowiedz
@jerzy_s: @Saly @zibizz1

nigdy nie pracowałem z hindusami, ale od kilku ludzi z branży ( więcej niż 6-7 lat expa), twierdzą, że podczas covidu wielu hindusów poprawiło swoje skille, i faktyzcnie są tańsi, ale też robią robotę jak inni i firmy wolą ich zatrudniach. Oczywiście hindus hindusowi nie równy, ale jednak jest coraz więcej lepszych hindusów w te klocki i firmy ich wybierają
  • Odpowiedz
@Volantie: Jest ich dużo i kasa w IT dlatego sporo isę ich napchało, ale zgadzam się są wśród nich dobrzy i inteligętni. Mimo wszystko, gdy coś jest nie tak i ich przełozony się myli to nie są w stanie uratowac sytuacji. Jeśli jedziesz w autobusie i kierowca jedzie w przepaść to Hindus podejdzie do kierowcy i powie uprzejmie że wydaje mu się że to nie jest odpowiedni kierunek, a gdy kierowca
  • Odpowiedz
, i faktyzcnie są tańsi, ale też robią robotę jak inni i firmy wolą ich zatrudniach


@Volantie: pracowałem z hindusami w jednym teamie (ja startup, oni kontraktornia wynajęta przez startup) i problemy były 2:
* słaby skill. To byli po prostu początkujący i podobny poziom pracy byłby z studentem na pierwszym roku studiów. Oczywiście wiadomo, że każda kontraktornia chce sprzedać juniora jako seniora, ale tam to było na zupełnie innych poziomie.
  • Odpowiedz
@Saly: u mnie w firmie bedzie to samo. Podmienianie hindusow az znajdziemy tego co potrafi napisac kompilujacy sie kod xd Mam wrazenie ze te firmy trzymaja ogarnietych hindusow na czarne godziny by ratować sytuację a tych gorszych się wrzuca bo może sie uda xd i to z PR true, musisz w kazdej linijce napisac to samo by podmienil, zero proaktywnosci i jakiegos logicznego myslenia ale to moje doswiadczenie z jednym honduskim
  • Odpowiedz