Wpis z mikrobloga

Japońskie żółtka nie zawsze są żółte, a często są wręcz pomarańczowe lub nawet czerwone. Kury mają specjalną dietę aby osiągnąć odpowiedni kolor oraz profil smakowy żółtka.

Na zdjęciu Taiwan maze soba, czyli odmiana ramenu bez bulionu, która została spopularyzowana w Nagoi. Zdjęcie robione w lokalu, w którym ten typ ramenu wymyślono. Pikantna wieprzowina, proszek rybny, zielona cebulka, czosnek oraz surowe żółtko to najczęstsze dodatki do grubego makaronu z dużą ilością sezamowego sosu.

Od lutego siedzę w Japonii, gdzie kończę pisać swoją książkę o ramenie. Zapisy na książkę tutaj.

A jeśli chcesz zrobić ramen w domu to przepisy znajdziesz tutaj. Na taiwańską maze sobę przepis za jakiś czas też się pojawi.

#ramen #kuchniamg78 #japonia #jedzenie
MG78 - Japońskie żółtka nie zawsze są żółte, a często są wręcz pomarańczowe lub nawet...

źródło: 07281391-5FCE-41ED-A8EE-396CE60C5209

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@roomcayz: a i jeszcze jedna ważna rzecz - jak wejdziesz i zobaczysz, że jest tylko 8 miejsc przy barze i lokal wyglada inaczej niż nasze fancy rameny to nie rezygnuj jak niektórzy zachodni turyści - tu sklepy z ramenem wyglądają trochę inaczej niż u nas :)
  • Odpowiedz
@MG78: na pierwszy rzut myślałem że to tatar z dodatkowym jajkiem. I jak to smakuje? Po prostu ramen ale bez bulionu? Taka sałatka zdekomponowana?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@gorillaz: ja lubię bardzo, wszystko się fajnie komponuje - warto pamiętać, że pod spodem jest makaron w gęstym sezamowym sosie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@loczyn: od lutego, ale wracam do Polski w maju na początku. Jak ogarnę co mam do ogarnięcia to chciałbym znowu na 3 miesiące tu przyjechać, może na dłużej (wizę trzeba będzie ogarnąć)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Linnior88: przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześniej ale ze zrozumieniem - kury z chowu klatkowego też siedzą na wsi zazwyczaj, ferm nie buduje się raczej w miastach. Wiem, że u nas też można kupić bardzo dobre jajka, ale nie jest to ogół jajek dostępnych w sklepach
  • Odpowiedz