Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się od dłuższego czasu jak w ogóle funkcjonują te stacjonarne punkty gdzie można kupić ubezpieczenie dla auta oraz jak utrzymują się w ogóle agenci ubezpieczeniowi.

Dla przykładu w tym roku pierwszy raz od kilku lat zrobiłem rundę w #kolobrzeg po agentach i najmniejsza suma jaka mi zaproponowano to 2450 zł.

Dla porównania oferta z Link4.

Jak ktoś napisze, że Link4 to lipa odpowiem.

Żona w tamtym roku wymieniała szybę (ubezpieczenie na szyby bez utraty zniżek).
Przywalił kamień. Termin umówienia na wymianę 4 dni + wymiana 1 dzień (bez problemu wystarczył jeden telefon).
Dwa dni później miała wypadek na parkingu.
Naprawa w ASO. Zapłaciłem jedynie 500 zł + podpisałem faktury w ogóle nie uczestnicząc w całej tej akcji. Fakt, że na ASO czekałem 1.5 tygodnia ale takie terminy miało ASO. Link4 rozpatrywał ten wypadek coś koło 5 dni.

#motoryzacja #ubezpieczenia #gownowpis
Caracas - Zastanawiam się od dłuższego czasu jak w ogóle funkcjonują te stacjonarne p...

źródło: temp_file3388859032775771034

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Mi mubi wyliczylo ostatnio samo oc (na gruzika ktorego musze sprzedac) na 420 zl plus 150 zl zwrotu , oc na 2l samochód za 270 zl xD
  • Odpowiedz
@Caracas utrzymujemy się całkiem spoko, u agenta nie znalazłeś taniej bo żaden z nas nie proponuje udziałów własnych przy szkodzie :).

@xyz_xyz to nie zwrot tylko zapłata za zgodę na przetwarzanie danych osobowych :) fakt tego agenci stacjonarni nie mają, bo zajmują się ubezpieczeniami a nie sprzedażą danych :)

@onepnch zdziwilbys się ilu młodych też woli stacjonarnie podejść porozmawiać i podpytać co biorą, a nie brać przez neta skoro cena ta sama
  • Odpowiedz
@sayanek zgode na przetwarzanie danych udziela sie juz na etapie wyszukiwania, tutaj za podpisanie umowy jest "konkurs" z jednym pytaniem i "wygrana" 150 zl :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sayanek o czym rozmawiać. Jasno widać co masz w OWU. Zresztą faktycznie warto dopłacić 700 zł za to, że udziału w szkodzie mieć nie będę. Żeby w ogóle mi się to opłacało musiałbym mieć w danym roku 2 szkody z AC więc gdzie tu logika.
  • Odpowiedz
@Caracas jeśli twierdzisz że po jednym przeczytaniu owu wiesz o co w tym chodzi, to śmiało mogę powiedzieć że jesteś w błędzie :) Co do samej obsługi, miałeś małe szkody to wygląda dużo lepiej niż przy dużych:)

No ale fakt, masz rację, agenci nie są dla wszystkich, są dla tych którzy nie chcą albo nie mogą tracić czasu na czytanie owu czy posiadanie wiedzy odnośnie wyrobów sn.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sayanek Mała szkoda? Była mała też tak sądziłem (zderzak, lampa, zbiornik płynu do spryskiwaczy). ASO zawołało ponad 19 k na naprawę.

Chcesz mi powiedzieć, że co by niby się działo w przypadku dużej szkody?
  • Odpowiedz
@Caracas: ja tam jestem jeszcze przed 30 rokiem zycia i wszystkie swoje pojazdy od zawsze ubezpieczam w multiagencji i z tego co zauważyłem klientów nie brakuje, a czesto trzeba stać w kolejce. Nigdy mi sie nie zdażyło, zeby w jakiejś gównoporównywarce internetowej trafiło się taniej. Jedynie na mubi z cashbackiem różnica wynosiła 10 zł na korzyść mubi. Stacjonarnie załatwiam sobie wszystko szybko, bez podawania maili, telefonów, drukowania i przede wszystkim korzystniej
  • Odpowiedz
@Caracas: mi stacjonarnie dają lepsze warunki niż online i różnica na tyle duże, ze warto się pofatygować

Link4 od pewnego czasu faktycznie się poprawiło, wcześniej to było g*wno
sprzedawali AC jako od ryzyk nazwanych a nie all-risk
  • Odpowiedz