Wpis z mikrobloga

Super ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ruski probuja straszyc ze nam cos grozi. Kazdy centeymetr nato panie putin, kazdy centymetr… pamietaj pan i zebys zle nie zrozumial.
  • Odpowiedz
tego nie popieram ;/


@Koner1391: Dlaczego nie? Patrząc z perspektywy realpolitik, wolę, żeby Izrael trzymał ten region w szachu. Iran już mocno wspiera Rosję, a teraz sobie wyobraź co by było, gdyby nie musiał trzymać uzbrojenia na ewentualny konflikt z Żydami.
  • Odpowiedz
Iran już mocno wspiera Rosję, a teraz sobie wyobraź co by było, gdyby nie musiał trzymać uzbrojenia na ewentualny konflikt z Żydami.


@callver34: bo z naszej perspektywy Izrael chce się pozbyć Palestyńczyków i ich rzucić m.in. istniejącym już mostem powietrznym z Egiptu na granicę białoruską, skąd przylatują nielegalni imigranci. Zarówno Izrael jak i Egipt mają dobre relacje z Rosją.
  • Odpowiedz
@callver34 realpolitik jest taki, że przez Izrael jesteśmy traktowani jak śmiecie. A sam Izrael to państwo popełniające systemowo zbrodnie wojenne. Arabowie powinni mieszkać sobie w spokoju na bliskim wschodzie, bez ludności napływowej w postaci Izraelitów którzy bezprawnie zawłaszczyli sobie wcześniej obiecane Arabom ziemie. Wszelkie wojny, niepokoje zwiększają tylko liczbę emigrantów - jak myślisz, gdzie udadzą się mieszkańcy strefy Gazy jak zostaną otwarte przejścia graniczne? Do Europy.

Iran jest problemem w regionie, ale
  • Odpowiedz
Patrząc z perspektywy realpolitik


@callver34: nie ma żadnego argumentu żeby nie popierać Izraela, chyba że jest się proruskim albo antysemitą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Dlaczego nie? Patrząc z perspektywy realpolitik, wolę, żeby Izrael trzymał ten region w szachu. Iran już mocno wspiera Rosję, a teraz sobie wyobraź co by było, gdyby nie musiał trzymać uzbrojenia na ewentualny konflikt z Żydami.


@callver34: Ogólnie to się zgadzam ale jednak 26 mld dla kraju który się tłucze z partyzantką Hamasu i najwyżej raz na jakiś czas postrzela w siebie z Iranem i zaledwie 2 razy więcej dla kraju
  • Odpowiedz
tego nie popieram ;/


@Koner1391: wolisz żeby szeroko rozumiany zachód nie miał żadnego przyczółku na bliskim wschodzie?

można lubić, można nie lubić Izraela, on tam ma być zakotwiczony i odwalać dla zachodu brudną robotę
  • Odpowiedz