Wpis z mikrobloga

Wybaczcie jestem laikiem grillowym.

Kupiłem mały grill gazowy, taki przenośny. Niestety w instrukcji napisali że butli gazowej nie wolno stawiać pod grillem. Akurat planowałem tak zrobić żeby było wygodnie. I standardowo chyba tak się robi. Czy to niebezpieczne? Rozumiem że w razie nieszczelności wybuchnie wszystko… to może jednak faktycznie obok stawiać tą butle?
#grill #gaz #majsterkowanie
  • 19
  • Odpowiedz
@hipodrom: a co do bezpieczeństwa, to palnik jest na samym dole, więc chyba jedynie przysmażenie węża mogło by być grożne gdyby dotykał, ewentualnie nieszczelność skręcenia
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: tak, kwestia chyba nieszczelności która by była pod palnikiem. Ale mam duży klucz hydrauliczny więc chyba jak dowalę mocno i dam butle na dół to przeżyję
  • Odpowiedz
więc chyba jak dowalę mocno


@hipodrom: to zgnieciesz uszczelkę i powstanie nieszczelność. Nie wolno "dowalać mocno", wystarczy do oporu i jeszcze kawałek.
  • Odpowiedz
@hipodrom: Sprawdź sobie wcześniej szczelność butli i instalacji gazowej, jeśli nie wykryjesz nieszczelności, nie ma problemu. Info od Broil Kinga, jak sprawdzić szczelność grilla gazowego:

Szczelność instalacji można sprawdzić na trzy sposoby:

1. Należy rozrobić wodę z substancją pieniącą (mydło, szampon). Następnie pokryć instalację roztworem. Pojawienie się bąbelków świadczy o nieszczelności.
2. Na polskim rynku są dostępne specjalistyczne pianki do sprawdzania szczelności. Warto zainwestować w
  • Odpowiedz