Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, chciałbym wam przedstawić problem z którym sam się jeszcze nigdy w życiu w swojej karierze nie spotkałem. Mianowicie od pewnego czasu przestały mi działać poprawnie wszystkie urządzenia na 2,4 ghz. Tj. pady od PS5, Słuchawki Logitech G Pro X, Myszka Logitech G Pro X. Rozłączają się w randomowych momentach gubiąc sygnał, jeśli podejdę do odbiornika na odległość 10-20 cm wszystko jest okej ale większa odległość pozwala grać np na ps5 tylko przez pad podłączony przez kabel co totalnie mija się z celem. Cały sprzęt jest ten sam i to zaczęło się nagle. Zmieniałem kanały na routerze, wyłączałem wifi w PC etc nic nie pomaga totalnie, ktoś z was ma jakiś pomysł? Bo mi już ręce opadają. Dodam jeszcze, że mieszkam na 4 piętrze w bloku, gdzie nie ma zbyt wielu sieci obok mnie. BTSa też na dachu nie ma :P #it #siecikomputerowe #wifi #ps5 #helpdesk #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Musi być skądś jakieś zakłócenie jak z dnia na dzień wszystko na tym paśmie szwankuje. Może somsiad debil wstawił sprzęt który ma nieprzepisowo 200% mocy żeby zasieng mioł. A jak mieszkasz bloku to najprawdopodobniej może tak być. Popytaj może sąsiadów czy nie mają podobnych problemów.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: @mati1990

Jeśli masz takie zakłócenia w paśmie 2.4GHZ to żaden komórkowy WIFI Analyzer CI tego nie wykryje bo transmisja jest analogowa.
Ja miałem podobny numer u klienta. Facet miał router w jednym pokoju a w drugim komputer z kartą WiFI. I za cholere nie można było korzystać z netu. To były czasy kiedy jeszcze nie było tylu sieci WiFi i eter zasadniczo pusty - zmiana kanałów nic nie dawała. Jak tylko zbliżył się do routera to działało a jak odszedł z 5-6 metrów to WiFi przestawało działać mimo, że poziom sygnału był ok. Ilość błędów transmisji od razu sypała się lawinowo - zmiana routera oraz karty WiFI nic nie dawała.

Co się okazało - powodem był transmiter do dekodera TV. Facet pomiędzy pokojami małe #!$%@? do kopiowania uprawnień kart z Cyfrowego Polsatu które łączyły dekodery bezprzewodowo. To w tamtych czasach było bardzo popularne i wystarczyło, że jeden z nich był wpięty do prądu i od razu
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik dokładnie tak bywa ztez miałem podobne sytuację ale np z telefonami bezprzewodowymi Panasonic sciagnietymi z USA. Też bardzo zaklocaly na 2,4 Ghz.
  • Odpowiedz