Wpis z mikrobloga

@kinkykylie: hehe, na wykopie tradycyjnie. Jak rowerzysta nie jedzie po ścieżce rowerowej, to wielkie oburzenie - jak on śmie, przecież rowerzysta ma obowiązek jechać po ścieżce, przepisów trzeba przestrzegać i tyle, prawo jest prawo. Ale kiedy przepisy tej samej ustawy nakazują zatrzymać się przed znakiem STOP, to wtedy uuuu trudne się wylosowało, to niedobra jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest do 0 to do 0, czego nie rozumiesz?

@jozef-dzierzynski:

Skoro przepisy mówią że na stopie trzeba się zatrzymać, to trzeba się zatrzymać albo liczyć z sankcjami za niezatrzymanie się. Prawo to prawo.

@Trzesidzida:
To, że zwolnienie do 3 km/h przy pustej drodze nie jest żadnym zagrożeniem w porównaniu do wielu innych spraw, jakimi moga sę zając w tym samym czasie. Czego nie rozumiesz?
Ja już bm widział większy sens
Stop to stop czego nie rozumiesz? Kierowcy z takim podejściem niech się lepiej na komunikację miejską przesiądą. Znaki drogowe nie są po to żeby ci życie uprzykrzyć, tylko po to żebyś komuś krzywdy nie zrobił.


@szymin: mogę się założyć że spotkam ciebie przekraczającego prędkość bo nawet nie zauważysz znaku. Ewentualnie będziesz za dlugo stał na postoju z odpalonym silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy też będzie prawo
prawnie ciężko było sformułować "znak stop - zwolnij do prędkości pozwalającej bezpiecznie upewnić się, że nie wymusisz pierwszeństwa na innym samochodzie"


@Reretos Uważasz, że znak stop powinno znaczyć zwolnij? Weź ty zmień nick na Retardos.
Porównałeś zabijanie i handel ludźmi do znaku STOP. Odleciałeś chłopie na inną planetę...Zalecam konsultację z psychiatrą..


@szymin: sluchaj #!$%@?, są rozne sytuacje, a prawa nie da sie uelastycznisz i jak widzisz ze droga nie jest ruchliwa, to nie ma potrzeby chamowania na stopie do 0
Nie wiem jak bardzo ruchliwa jest ta ulica, ale odbijając od tego to często znaki stop są postawione w takich miejscach oraz na takich zadupiach, że zwykły znak A-7 by wystarczył i jedynymi osobami które na tym korzystają są policjanci łapiący na takich skrzyżowaniach.

Tak samo jak z ograniczeniami prędkości które były zostawione podczas remontu drogi i stoją jeszcze przez jakiś czas po remoncie.
A, czyli jak droga jest pusta to przepisy ruchu już nie obowiązują? Polskim kierowcom należy się tylko #!$%@? ich jak się da.


@SzycheU: zasadniczo np jak droga jest pusta to zawsze jadę środkiem drogi, bo nikomu nie przeszkadzam, a mam większe pole do manewru gdyby coś wybiegło
@oddajciemikontozlodzieje wiem o tym. Nie zmienia to faktu że niepełne zatrzymanie nie jest niczym złym. Według prawa jest to karalne, według logiki nic złego się nie dzieje. Głównie o to mi chodzi, policja nie pierwszy raz daje mandaty za błahostki a jak jest gdzieś potrzebna to musisz czekać godzinę. Pytanie czy łapali tylko tych co nie zwolnili czy również tych którzy ledwo się toczyli?
@towards_hellfire rozumiem że wiesz lepiej co widzę? Oczywiście zdarzają się i takie przypadki, ale jest to raczej wyjątek. I tak jak wcześniej pisałem, są skrzyżowania gdzie strzałka jest bezkolizyjna, są skrzyżowania i sytuacje kiedy widoczność jest dostatecznie dobra. Zatrzymanie na strzałce jest konieczne kiedy istnieją wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, kiedy ich nie ma to niech ludzie jeżdżą z dowolną prędkością.
@aks_762

@szymin ach, uwielbiam takich „legalistow”. Prawo jest prawo i z samego tego faktu jest dobre. Przypomnę, że jeszcze niedawno prawo mówiło, że ludźmi można handlować, zbiegłego chłopa zabić, a żydzi muszą nosić takie opaski na ramieniu i mieszkać w wyznaczonych miejscach.


Całkiem niedawno chciano również przymusowo każdego zaszczepić.