Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny
W ogóle jak o jest że ludzie mają takie parcie na własne mieszkanie, skoro można płacić za wynajem przez 20 lat te 2000zł. Albo wziąć kredyt na 500k i spłacać około 1mln. A tak to można mieszkac gdzie się chce, nie być uwiązanym do jednego miejsca. A tak to się ma pętle dopóki nie spłaci się kredo.
Jasne potem takie mieszkanie można sprzedać i 'zarobić'. Ale czy to faktycznie ma na tym polegac by zarabiać na swoim życiu? Dla mnie poryte że w tym kraju jest takie parcie na posiadanie czegoś na własność a finalnie i tak to nie jest nasze xD Bo w każdym momencie ktoś może nam to zabrać bo tak. Takie prawo.
Zapraszam do dyskusji
  • 30
  • Odpowiedz
@Rakky: ło Panie, jakby przeciętny wyklopek miał płacić za wynajem 2-3k to by się chyba się powiesił, bo trzeba by było przestać #!$%@?ć kasę w restauracjach i kawiarniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładając oczywiście że zarabiają chociaż te 8k miesięcznie w co wątpię xD
  • Odpowiedz
@Rakky Dach nad głową to jedna z podstawowych potrzeb, którą dorosły człowiek musi zaspokoić. Jak sobie wyobrażasz siebie w wieku 50 lat i później? Będziesz przez całe życie płacić komuś za dach nad głową? Czy jesteś w stanie przewidzieć ile to będzie kosztować?
  • Odpowiedz
@Rakky na takich frajerach jak ty zarabia się najwięcej. Dzięki, że jesteś. Lepiej nic nie mieć, dzieciom nic nie zostawić, wszystko co się zarobi wydać na konsumpcję. Potrzebujemy was jak najwięcej.
  • Odpowiedz
@Rakky:
Z 500k kredo odsetki to ok 800k
https://kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net/?kwota=500000&okres=360&WIBOR=5.86&mar%C5%BCa=2&typRat=sta%C5%82e

2k przez 20lat to 480k (przy czym przez te 20lat ten wynajem wzrośnie co najmniej 2-8 razy)

Przy czym jeśli ktoś bierze kredyt na 500k to miał te 20% wkładu, co daje wartość nieruchomości ~620k.
Wynajem czegoś takiego to bardziej 3-4k #wroclaw
3,5k przez 20 lat to ok 800k (a pamietaj o tym że koszt wynajmu i tak będzie większy).

TLDR
Policz
  • Odpowiedz
  • 0
@stefan_senegal: Z tego co liczyłem to płacąc 2k miesięcznie za sam czynsz przez 20 lat wychodzi 500k. Czyli w dalszym ciągu dw arazy mniej niz kwota spłaty kredytu 500k
  • Odpowiedz
  • 1
@SpeedFight: Mordo jakby raty wynajmu wzrosły 2-8 razy w stosunku do tego co jest teraz to chleb by musiał kosztować 100zł xD No i juz widze jak ludzie płaca 16k czynszu miesięcznie xD Trochę poleciałeś xD minimalna by musiała wynosić z 30k xDD

EDIT: A Twoja rata kredytu by nie wynosiła 2k tylko również 16k xD Ostra odklejka
  • Odpowiedz
@Rakky: Mam 30 lat i przyznam szczerze że przeraża mnie scenariusz w którym podpisuje umowę kredytową na 30 lat. Strace prace, zachoruje, cokolwiek się stanie i jestem w absolutnej dupie. W takich przypadkach można liczyć wyłącznie na siebie, a nigdy nie wiadomo czy mój związek przetrwa, czy nie wybuchnie tutaj wojna itd. W dodatku ceny nieruchomości w Polsce #!$%@?ły już tak ostro, że zdecydowanie taniej (dokładnie dwa razy taniej) wyszłoby mi
  • Odpowiedz
  • 1
@garbaty33: No i co zrobisz z tym majątkiem za 30 lat? Mozesz dać dzieciom, ale oprócz tego to co możesz z tym zrobic? Sprzedaż i będziesz podróżować, korzystać z życia? XD
  • Odpowiedz
można płacić za wynajem przez 20 lat te 2000zł


a takiego ch*ja lol. Nawet jeśli TERAZ możesz płacić 2k, to za 10 lat to będzie 4k.
  • Odpowiedz
@Rakky: Dodam tylko, że pochodzę z rozbitej rodziny i nie mogę liczyć na wsparcie finansowe ze strony rodziców ponieważ nie są oni obecni w moim życiu. Do każdej złotówki muszę dojść sam, a 20 tys. za metr mieszkania jest dla mnie absolutną abstrakcją. Zdecydowanie wolę mieć jakiekolwiek oszczędności i żyć chwilą zamiast skazywać się na potężne zobowiązanie finansowe w postaci kredytu hipotecznego
  • Odpowiedz
@Rakky no napisałem ci argument, dzieciom dasz na start gówno w papierku bo ojciec całe życie wynajmował, a po śmierci twojej jeszcze im jakieś długi zostaw.
  • Odpowiedz