Wpis z mikrobloga

Mirki, budżet do 31k.

Audi A4 B8 w Dieslu, czy VW Passat B7 również w Dieslu?
Przeglądam oferty i można kupić nawet dobre i zadbane wersje.
Bliżej mi do VW, ale posłucham Mirków, którzy mają doświadczenia.

Ja z tego co czytam, to najlepszą opcją jest VW w wersji 1.6 TDI. No ale ciekawią mnie też te A4 2.0.

#motoryzacja #volkswagen #audi #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
@sberatel: No przecież nie takie, jak nówki z salonu. Poza tym A4 z 2008, czyli 16 letnie auto ma kosztować z 50k? Rozumiem, że będą to przebiegi w granicach 300, ale nie znaczy, że w tej cenie będą to złomy.
  • Odpowiedz
za 30k dobre i zadbane i jeszcze zapewne z niskim przebiegiem.


@sberatel: Da się, tylko trzeba założyć min. 5k na serwis, optymalnie 10k, a może się zdarzyć, że się wyda w serwisie 15k w pierwszym roku użytkowania, jednocześnie zakup samochodu za 45k wcale nie gwarantuje, że samochód pierwszy rok przejedzie bez dodatkowych kosztów, więc nie wiem, po co ten hejt.
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942 a ile masz na pierwszy serwis?
Sorki, przejrzałem na szybko ogłoszenia i za te 31k owszem kupisz, ale to są egzemplarze najtańsze jakie możesz znaleźć na OtoMoto i bardzo wątpliwe jest że w tej kasie znajdziesz zadbaną sztukę

Dla przykładu niedawno kupiłem auto za 47k gdzie średnia cena wynosi 50-55k, na pierwszy serwis od razu wydałem 5k, teraz zamówiłem jeszcze komplet opon + wahacz i to z wymianą i zbieżnością wyjdzie
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: mając taki szmal to poszukaj sobie Renówki z 2.0Dci. Znajdziesz 2013rok i dobrą wersję, B7 to już stare padło, to drugie też. Chyba, że lubisz z mechanikiem kawę popijać.
  • Odpowiedz
@Nick_Login: Drogie dziecko, jak chcesz ,,na pewno'' to kupujesz nowe z salonu z dokupioną przedłużoną gwarancją, a nie używane.

Ale jak kupisz za 45k to większa szansa na w miarę zadbane, a mniejsza szansa, na gruza, niż kupując za 30k. Mówimy oczywiście o średniowiekowym Golfie / Leonie / Octavii, lub nowszych Fabiach / Ibizach / Polo. W przypadku Passata lepiej minimum mieć 60 k, a w przypadku Audi A4 minimum 70k,
  • Odpowiedz