Wpis z mikrobloga

Jestem za cienki w Wordpressie (i programowaniu ogólnie), a kolejny pobrany plugin ma to co chcę, ale tylko w płatnej wersji pro.

Chciałbym mieć zawsze dostęp przez internet do pewnych instalek i plików, które często wykorzystuję, by nie szukać ich od nowa za każdym razem lub nosić na pendrive. Dlatego probuję na swojej stronie/wizytówce zrobić podstronę z listingiem plików, które mam danym katalogu na serwerze i dostęp do tej podstrony zabezpieczyć hasłem.

Jest coś darmowego do wykorzystania w tym rozwiązaniu lub można to ogarnąć jakąś prostą stroną, której wzorzec ktoś opublikował? Proszę o pomoc.

#wordpress #wordpressdlapoczatkujacych #wordpressplugins #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
@gjon: Może najprostszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie instalacja NextCloud/OwnCloud lub skorzystanie z jakiejś darmowej chmury?
  • Odpowiedz
@gjon: Hasło do wpisu jest dostępne domyślnie w wordpressie. Przez ftp utwórz sobie w wp-content/uploads/ katalog o losowej nazwie (najlepiej bez spacji, polskich znaków i znaków specjalnych) i wgraj do niego pliki. Na koniec utwórz wpis ograniczony hasłem i wstaw do niego linki kierujące do plików w tym losowym katalogu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@januzi: Dzięki! Znalazłem w edytorze opcję zabezpieczenia strony hasłem.

Tych plików będzie tam na początku kilkadziesiąt, a później spokojnie przebiją setkę i szczerze mówiąc liczyłem na automatyzację tego działania.

Myślę o czymś tak banalnym jak np. ta strona z instalkami firmy Insert: https://ftp.insert.com.pl/pub/

Jakoś tak wewnętrznie czuję, że chodzi tu tylko o ustawienie odpowiedniego dostępu do folderu lub sposobu wyświetlania jego zawartości.
  • Odpowiedz