Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Myślicie, że to już red falga z chlaniem?
- 32 lvl, staż 15 lat
- ALT 150 czyli prawie 4x ponad normę (norma to 40)
- AST, ALP, GGTP, bilirubina ponad normę ale niewiele, praktycznie na granicy
- sranie na żółto po melanżach, w tym incydent kałowy na baletach (w pełni przytomny)
- usg jamy brzusznej ok tylko stłuszczenie wątroby z obszarami hyposteatozy w okolicy loży pęcherzyka
Badania robione ok. 2tyg po rzucenia chlania, przy okazji zeszło 5kg wagi w tym czasie (bez głodzenia się, z 95kg na 90kg, 190cm).
#zdrowie #alkoholizm #watroba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 109
  • Odpowiedz
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto się nigdy nie zesrał po alkoholu w gacie będąc przytomnym xD

Przecież to się zdarza


@Milo900: nawet bez alko się zdarza
  • Odpowiedz
, w tym incydent kałowy na baletach (w pełni przytomny)


@mirko_anonim: Jeśłi to było w wieku 15 lat po ciepłej wódce popijanej Costą to OK.
Jeśli bliżej levelu 32 to o co ty człowieku jeszcze pytasz
  • Odpowiedz
  • 19
@mirko_anonim też sobie potrafiłem wytłumaczyć i bagatelizować wszystko, ale prawie umarłem w szpitalu na ostre zapalenie trzustki (725 CRP przy normie do 5) i to był skuteczny otrzeźwiacz. Nie polizałem nawet alkoholu od tego czasu, to był ostatni dzwonek, bo już mnie kładli do trumny. Nie polecam takiej formy zdychania, każdy niech się spróbuję ogarnąć póki jest taka możliwość. Alkohol to jeden z największych #!$%@?, łatwo się #!$%@?ć po uszy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wątroba i trzucha zaczynają ci się poddawać. I flaki też, o czym świadczy zesranie się w nachy.
Zresztą dziwię się, że po tym nie przestałeś chlać. Naprawdę jakbym zesrał się w galoty w trakcie imprezy to już by do mnie dotarło, że jestem alkoholikiem i to ostatni dzwonek ostrzegawczy.
Pochlasz jeszcze pół roku, może rok i marskość wątroby wjedzie na pełnej #!$%@?. Trzustka ci się #!$%@? (już zaczyna) i będziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim Esentiale forte 3x dziennie po 2 tabletki przez 2 miesiące ogranicz picie do weekendowych melanży i jedziesz dalej bratku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zastanawiam czy po prostu dietę ogarnąć czy do lekarza


@BornToDie69: usg to jest 10 minut + czas dojazdu do lekarza. Zrobią ci to za darmo w ramach NFZ, a z terminami też nie ma problemu. Jak nic nie znajdą to dobrze, a jak znajdą to też dobrze, bo przynajmniej szybciej będziesz mógł wdrożyć leczenie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie skądże, sranie w wyro czy w nachy na imprezie to najnormalniejsza rzecz na świecie - żadnych red flagów nie widzę, można się rozejść.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: znałem takich kolegów, sąsiadów, pracujących z uśmiechem na twarzy...
Umierali w wieku 30,40,50 lat nie dożywając emerytury. Wydawali hajs na alko żeby podróżować po zakamarkach umysłu, zamiast po naszej planecie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: stłuszczenie wątroby to wstęp i do marskości wątroby i do nowotworów wątroby. Także jeśli nie padniesz od trzustki ( bo jest trochę mniej wytrzymała niż wątroba) to zrobi to marskość lub nowotwór wątroby za 10-15 lat. I względnie dobre rezultaty odstawienia chlania zobaczysz za 2 lata, nie tygodnie, bo wątroba się regeneruje ale bardzo powoli.
  • Odpowiedz